Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Novinky

 • Klub českých turistů otevřel naučnou stezku kolem „ostravské sopky“ - haldy Ema

  24.4.2010

  Ostrava (24. dubna 2010) – Moravskoslezský Klub českých turistů (KČT) dnes otevřel naučnou stezku, která hned první den zavedla stovky návštěvníků k jednomu z nejtajemnějších míst Ostravy – haldě Ema. Stezku, kterou klub vybudoval díky grantu Nadace OKD a podpoře dalších partnerů, lemuje celkem 12 informačních panelů s popisem historických, přírodních i technických zajímavostí v okolí. Halda je dodnes termicky aktivní, stále se z ní kouří a proto si vysloužila přívlastek „ostravská sopka“. Na samotný vrchol proto stezka nevede. Přestože vstup je tam na vlastní nebezpečí, pohled z vrcholu haldy na sluncem zalitou Ostravu si dnes nechal ujít jen málokdo z poutníků… více »

 • Neziskové organizace poslaly Nadaci OKD rekordních 966 projektů

  16.4.2010

  Ostrava (16. dubna 2010) – Nadace OKD přijala v letošním grantovém kole 966 projektů neziskových organizací, obcí a dalších žadatelů. Loni jich přitom bylo jen 750. „Dokazuje to, že finanční a hospodářská krize zasáhla neziskové organizace stejně jako ekonomiku. Některé organizace ztratily své stálé sponzory a tak zkouší štěstí jinde,“ hodnotí zvýšený počet žádostí ředitelka nadace Blanka Týřová… více »

 • Nadace OKD rozdělila výtěžek vánoční sbírky mezi malé cukrovkáře a hornické sirotky

  8.4.2010

  Ostrava (8. dubna 2010) – Prodej keramických kapříků v rámci Svatobarborské veřejné sbírky Nadace OKD, který vynesl více než 65 tisíc korun, rozdělila nadace rovným dílem mezi organizaci Dítě s diabetem a Občanské sdružení svatá Barbora. Každému sdružení pošle na účet téměř 33 tisíc korun. „Ty peníze jsou opravu zasloužené. Zaměstnanci i veřejnost si organizace zvolili v anketě v týdeníku Horník i na internetu a pak jim v rámci sbírky věnovali vlastní finance,“ upřesnila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová… více »

 • Nadace OKD vyhlásila granty, místo stohů papírů postačí internetová přihláška

  15.2.2010

  Ostrava (15. února 2010) – Nadace OKD dnes začala přijímat projekty do dalšího grantového kola, ve kterém rozdělí mezi neziskové organizace, ale také obce či města, 20 milionů korun. Přibližně 80 procent z celkové částky má jít na podporu severomoravských projektů, o dalších zhruba 20 procent mohou usilovat organizace z jiných regionů nebo velké celorepublikové projekty. Žadatelé poprvé nemusí posílat své projekty poštou, ale budou je vkládat prostřednictvím speciální internetové aplikace přímo do nadačního systému Grantys… více »

 • Nadace OKD rozdala neziskovkám z Karvinska nepotřebný nábytek

  5.2.2010

  Ostrava (5. února 2010) – Nadace OKD dnes rozdala neziskovým organizacím z Karviné a okolí nepotřebný nábytek z bývalého kulturního domu Družba, který přechází do vlastnictví města a čeká ho rozsáhlá modernizace. Nadační nabídku využily tři neziskovky, které si odvezly celkem 62 židlí a 11 stolů… více »

 • Nadace OKD prodala za jediný den přes 2000 kapříků, výtěžek půjde dětem

  8.12.2009

  Ostrava (8. prosince 2009) – Prodejem keramických kapříků horníkům na šachtách i dalším zájemcům v Ostravě a Karviné zahájila v pátek Nadace OKD svou první… více »

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012