Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Novinky

 • Ústav sociální péče v Hrabyni otevřel hřiště na minigolf

  14.7.2010

  HRABYNĚ (14. července 2010) – Ústav sociální péče pro tělesně postižené v Hrabyni na Opavsku dnes otevřel minigolfové hřiště, které bude sloužit přednostně vozíčkářům, ale také veřejnosti. „Je to první krok, který zapadá do celkového konceptu úpravy celého sportovního areálu v rehabilitačním centru tak, aby zdravotně postižení mohli co nejlépe a aktivně využít svůj volný čas,“ řekl ředitel zařízení Vladimír Plaček. Na výstavbu hřiště přispěla dvousettisícovým grantem Nadace OKD… více »

 • Nadace OKD rozdělila neziskovým organizacím a obcím téměř 20 milionů korun

  16.6.2010

  Ostrava (16. června 2010) – Nadace OKD podpoří i letos neziskové organizace a obce, především v moravskoslezském regionu. Správní rada nadace v úterý rozhodla o podpoře 162 projektů, mezi které rozdělí přibližně 19,5 milionu korun… více »

 • Z nováčků se mohou během podzimu stát profesionální žurnalisté

  1.6.2010

  Ostrava, Praha, 1. června 2010 – „Je to mimořádná příležitost pro studenty, kteří se chtějí stát novináři. Šance dostat se na stáž do redakce prestižního média se nenaskytne jen tak.“ řekl Jiří Pasz, manažer projektu Staň se respektovaným novinářem. „Pro školy znamená účast na projektu další zviditelnění a možnost přivítat na své půdě významné hosty,“ dodává… více »

 • Orlová má díky městu a Nadaci OKD první dopravní hřiště

  28.5.2010

  Orlová (28. května 2010) – Všichni prckové z Orlové dnes dostali ke Dni dětí předčasně dva dárky. Město ve spolupráci s Nadací OKD pro ně vybudovalo a dnes slavnostně otevřelo dvě nová hřiště. Jedno z nich je dokonce prvním dopravním hřištěm ve městě, takže ho budou k výuce dopravní výchovy využívat děti ze všech orlovských mateřských škol… více »

 • Pěstounská rodina se dnes nastěhovala do nového domu v Beskydech

  22.5.2010

  Třinec / Ostrava (22. května 2010) – Manželé Ladislav a Jitka Žáčkovi se dnes se svými třemi dětmi, které mají v pěstounské péči, nastěhovali do nového domu v Třinci-Karpentné. V budoucnu se chtějí postarat ještě o další tři kluky či holky z dětských domovů nebo kojeneckých ústavů a pro tak velkou rodinu by bylo dosavadní bydlení nevyhovující. Největší částkou – rovným milionem korun – přispěla na výstavbu domu Nadace OKD… více »

 • V Karlovicích otevřeli naučnou stezku, průvodce děti nazvaly Kája a Kája

  22.5.2010

  Karlovice (22. května 2010) – Turisté v Karlovicích nedaleko Vrbna pod Pradědem mohou ode dneška využívat novou naučnou stezku, která představuje nejzajímavější… více »

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012