Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Novinky

 • Z nováčků se mohou během podzimu stát profesionální žurnalisté

  1.6.2010

  Ostrava, Praha, 1. června 2010 – „Je to mimořádná příležitost pro studenty, kteří se chtějí stát novináři. Šance dostat se na stáž do redakce prestižního média se nenaskytne jen tak.“ řekl Jiří Pasz, manažer projektu Staň se respektovaným novinářem. „Pro školy znamená účast na projektu další zviditelnění a možnost přivítat na své půdě významné hosty,“ dodává… více »

 • Orlová má díky městu a Nadaci OKD první dopravní hřiště

  28.5.2010

  Orlová (28. května 2010) – Všichni prckové z Orlové dnes dostali ke Dni dětí předčasně dva dárky. Město ve spolupráci s Nadací OKD pro ně vybudovalo a dnes slavnostně otevřelo dvě nová hřiště. Jedno z nich je dokonce prvním dopravním hřištěm ve městě, takže ho budou k výuce dopravní výchovy využívat děti ze všech orlovských mateřských škol… více »

 • Pěstounská rodina se dnes nastěhovala do nového domu v Beskydech

  22.5.2010

  Třinec / Ostrava (22. května 2010) – Manželé Ladislav a Jitka Žáčkovi se dnes se svými třemi dětmi, které mají v pěstounské péči, nastěhovali do nového domu v Třinci-Karpentné. V budoucnu se chtějí postarat ještě o další tři kluky či holky z dětských domovů nebo kojeneckých ústavů a pro tak velkou rodinu by bylo dosavadní bydlení nevyhovující. Největší částkou – rovným milionem korun – přispěla na výstavbu domu Nadace OKD… více »

 • V Karlovicích otevřeli naučnou stezku, průvodce děti nazvaly Kája a Kája

  22.5.2010

  Karlovice (22. května 2010) – Turisté v Karlovicích nedaleko Vrbna pod Pradědem mohou ode dneška využívat novou naučnou stezku, která představuje nejzajímavější… více »

 • Nadace OKD přispěje na odstraňování povodňových škod

  18.5.2010

  Ostrava (18. května 2010) – Nadace OKD vyčlení až půl milionu korun na pomoc oblastem postiženým povodněmi, které v posledních dnech zasáhly především sever Moravy. Prvních padesát tisíc správní rada schválila pro dobrovolníky z Českého červeného kříže, kteří již od pondělka pomáhají přímo v terénu, o rozdělení dalších peněz rozhodne nadace později… více »

 • Nadace OKD má druhou nejlepší výroční zprávu v Česku

  7.5.2010

  Ostrava (7. května 2010) – Nadace OKD získala další ocenění za svou práci pro neziskové organizace. V soutěži Zlatý středník, kterou považují odborníci za nejprestižnější hodnocení tiskovin v Česku, skončila se svou Výroční zprávou za rok 2008 na druhém místě. Mezi soutěžícími přitom byli také podnikatelé a firmy, jež mají na přípravu podobných tiskovin mnohonásobně vyšší rozpočet. První místo v kategorii výročních zpráv obsadila pražská Zoologická zahrada, třetí skončila Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance. Nadace OKD tak navázala na loňské druhé místo v kategorii firemních profilů… více »

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012