Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Zámek v Paskově dále roste do krásy

Zámek v Paskově dále roste do krásy

4.10.2017

I letos pokračujeme podporou výjimečného projektu v Paskovském zámku. Respektive se snaží o jeho proměnu ze zdevastovaného objektu na kulturně společenské a vzdělávací centrum.

Došlo již k mnohým opravám, ale zdaleka ne k posledním. Celý areál je obklopen parkem, kde můžete najít velmi příjemné odpočinkové zóny. Raritou tohoto zámku je dosti neobvyklý prvek, který byste na zámku vůbec nečekali. Dříve prostory sloužily jako léčebna pro onkologicky nemocné osoby a pro snadný přesun pacientů byl instalován osobní výtah. Paskovský zámek se tak stane snad jediným bezbariérovým zámkem v širokém okolí a zajistí tak přístup všem lidem.

Do prostor zámku se vrací život a příkladem jsou stále častější svatební obřady, výstavy nebo obecní jarmarky, nočních prohlídky pro děti nebo pro prezentační akce obcí regionu Slezské brány.

V sobotu 7. 10. 2017 máte možnost vidět zámek doslova v akci a to v rámci „Dne regionů Slezská brána a Olešná“. Čeká na vás bohatý kulturní program, výstavy drobných řemeslníků nebo producentů místních potravinářských a zemědělských výrobků.

Více informací naleznete zde  nebo na facebooku

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012