Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovice je pro děti jako dělaný...

Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovice je pro děti jako dělaný...

27.9.2017

V letošním roce jsme podpořili mnoho skvělých projektů, některé jsme již znali a některé jsou zcela nové. Pro nás se k novým projektům jednoznačně řadí i podpora žáků základních škol z regionu, kteří se jezdí vzdělávat do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Tento projekt má za cíl dětem ukázat krásy vědy a techniky a také jim odhalit, že to do tohoto světa nemají tak daleko jak se může zdát.

Svět techniky je vybudován po vzoru evropských science – learningových center, v nichž je možné realizovat vzdělávací aktivity doplňující školní výuku. Vypůjčíme si slova největšího Učitele národů Jana Amose Komenského, který se celý svůj život věnoval pedagogice: „Teorie zůstane pouhou teorií, pokud nepřikročíme k činu“. A o tom tento projekt je. Žáci nabytí spousty teoretických znalostí dostanou příležitost si je vyzkoušet a vidět přímo v praxi. Tak se jim to více vryje do paměti a učení nebude mučení, ale zábava.

Pro pedagogy z těchto škol navíc pořádají zaměstnanci Světa techniky inspirativní návštěvu, aby mohli nabízené aktivity cíleně zařadit v rámci své výuky.

Věříme, že děti budou z tohoto světa nadšení…

Více informací naleznete zde

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012