Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Senioři z "Pohody" cestují pro radost

Senioři z "Pohody" cestují pro radost

10.10.2022

Mezinárodní den seniorů, je den, kdy si lidé váží přínosů, které senioři pro společnost dělají. Slaví se 1. října již 31.let. Napadl nás, skvělý způsob, jak tento den zpříjemnit našim klientům, a jejich rodinným příslušníkům.

V rámci projektu Nadace OKD „CESTUJEME PRO RADOST“, kdy nám nadace věnovala 14 000,- a zbytek byl hrazen ze sponzorských darů, jsme se rozhodli opustit zdi Domova a poznat trochu blíže Mosty u Jablunkova. Klienti si připomenuli některé kulturní tradice našeho regionu, zavzpomínali na své dětství, kdy jejich maminky dojily krávu a poté ze smetany tloukly máslo, nebo když k nim chodil dráteník opravovat hrnce. Ale zároveň si i osvojili nové vědomosti o životě Goralů, či získali nové recepty z místní tradiční kuchyně. A aby to byla ta pravá oslava Mezinárodního dne seniorů, nesměla chybět dobrá hudba. Celý program nám zpříjemnil poslech lidové kapely Josef a Karel. Dokonce se i tančilo. Klienti také dostali prostor k seberealizaci, kdy si mohli vytvořit plstěný zápich do květináče, pomocí drátkování vyrobit věšáček na klíče a nebo krásnou sluníčkovou dekoraci. Veškeré výrobky si poté mohli vzít do Domova, kde budou milou vzpomínkou na příjemně strávený den. Po načerpání nových vědomostí, dobrém jídle i pití a aktivizaci následoval další kulturně vzdělávací program. Klienti navštívili tradiční dřevěnou roubenku a výstavu obrazů a vyšívaných ubrusů od Milady Hlawiczkové - „Štětcem a jehlou“.

Díky této akci si klienti obohatili kulturní a společenský život, vybočili ze stereotypu, lépe se mezi sebou poznali ale co je hlavní, PARÁDNĚ SI TO UŽILI!

Moc děkujeme Nadaci OKD i dalším sponzorům.
Veronika Patorajová
Dům seniorů "Pohoda", o.p.s

My děkujeme paní Patorajové za skvělý článek. 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012