Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD ocenila neziskové organizace. Srdcařem roku 2015 je Josef Kovács, který ve svém volném čase již řadu let pomáhá ve škole na ulici Komenského v Karviné.

Nadace OKD ocenila neziskové organizace. Srdcařem roku 2015 je Josef Kovács, který ve svém volném čase již řadu let pomáhá ve škole na ulici Komenského v Karviné.

25.11.2015

KARVINÁ (25. listopad 2015) - Nadace OKD (NOKD) již posedmé předala ceny za nejpřínosnější projekty neziskových organizací za rok 2015, které podpořila. Ocenila i individuální „Osobnost neziskové sféry“. Tou se letos stal Daniel Cieslar, který byl hlavou občanského sdružení Iniciativa Dokořán. Svým nakažlivým nadšením dokáže k práci strhnout i ostatní. Dlouhodobě přispívá ke zkvalitnění kulturní úrovně v Karviné. Nyní svou sílu soustřeďuje na obnovu kulturního centra na náměstí v Karviné, kde chce obnovit a podpořit jeho aktivity.

„Neziskový sektor je jedna velká rodina. Navzájem si pomáháme a tvoříme dobré skutky. Hlavně bez nadšených lidí by to v žádném případě nešlo. Nesmíme zapomenout, že to jsou především srdcaři, bez jejichž úsilí a péče bychom se neobešli. Proto považuji za velmi důležité poděkovat jim za jejich práci tímto oceněním a i nadále jim v rámci možností naší nadace pomáhat,“ říká Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

Cenu za nejlepší projekt roku v kategorii Pro zdraví získal Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s. s projektem „Komplexní péče o umírající v jejich domovech“, který lidem během posledních dní jejich života vytváří přímo v jejich domovech důstojné podmínky s velmi potřebnou zdravotní, sociální, psychickou a duchovní pomocí.

Vítězný projekt kategorie Pro radost s názvem „Rocktherapy – na pomoc lidem s diabetem mellitus“ putoval do orlovského domu kultury. Projekt se snaží kulturní zážitek propojit s podporou „tváře projektu“. Tentokrát to byli pacienti s diabetem. I rockeři mají srdce na správním místě.

Statutární město Karviná si odneslo cenu v kategorii Pro budoucnost. Vybudovali Workoutové hřiště pro všechny nadšence tohoto netradičního sportu. Letos se projekt dočkal i rozšíření o další prvky, na kterých mohou cvičit i vozíčkáři.

V programu Sídliště žije zvítězil projekt „Softballem na sídlišti k sportovní radosti“. Softballový klub Slávie Ostravská univerzita výstavbou a renovací hřiště zajistil sportovní vyžití mládeže bydlící na sídlišti.

Už popáté byla také udělena cena pro Srdcaře roku, tedy cena pro některého ze zaměstnanců dárcovských firem těžařské nadace, kteří ve volném čase pomáhají (v naprosté většině případů bez nároku na odměnu) v neziskových organizacích. Letos si uznání odnesl Jozef Kovács - zaměstnanec OKD, a.s. z lokality ČSA Důlního závodu 1. Ten ve škole na ulici Komenského v Karviné pomáhá již řadu let během mimoškolních aktivit žáků s mentálním postižením a autismem. Není tajemstvím, že tuto školu navštěvovala i jeho dcera.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012