Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Kufrování pod horami

Kufrování pod horami

20.10.2017

Stejně jako v loňském roce jeli seniorky z Karviné na týdenní pobyt do podhůří Beskyd. Užily si krásné přírody, ale hlavně si zavzpomínaly na to, jaké to bylo, když měly ještě holčičí culíky. Jedly krupicovou kaši, každé ráno je probouzel tradiční budíček a nechyběla ani bodování úklidu na pokojích. Kromě toho však měly celý týden pestrý pohybový i kulturní program.

Cílem projektu bylo především hledání skrytých možností, dovedností a schopností relativně zdravých seniorů a seniorů se zdravotním omezením, jak po stránce fyzické, tak i psychické. Staří lidé se totiž rádi vracejí do svých mladších let a to nejen ve vzpomínkách, ale i při různých činnostech, které jim je připomenou. Všechny aktivity na pobytu přinesly seniorům celkovou osobní pohodu a ukázaly jim, jak málo stačí k posílení jejich zdraví a osobnosti jako takové.

Jedním z cílů projektu bylo také dokázat, že i senioři se zdravotním omezením mohou být aktivní, i když jim to plně jejich zdravotní stav neumožňuje. A to se skutečně povedlo a cíl byl naplněn.

My jsme na pobyt letos zavítaly po druhé a bylo to pro nás opět velice příjemné setkání. Zahrály jsme si hry a viděly, jak tábor celý den funguje.

I my jsme si připomněly své táborové vzpomínky.

Tým nadace

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012