Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Horničtí senioři slaví s námi

Horničtí senioři slaví s námi

16.5.2018

Když měl pan Karel Bajtek 10 let pravděpodobně si ani nepředstavoval, že za několik desítek let bude slavit s námi naše 10. narozeniny. Jako vysloužilý horník působil dlouhá léta jako předseda Koordinačního výboru důchodců a s nadací spolupracuje od jejího vzniku.

Koordinační výbor důchodců může veřejnost zaregistrovat především v rámci jednotlivých klubů pro seniory, ale jejich činnost sahá daleko dál a hlouběji, než si umíme představit. Celá organizace stojí především na základech lidské pospolitosti, přátelství a úcty k životu jako takovému.

Komu a jakým způsobem pomáhají a jak skrze ně pomáhá nadace, nám hrdě v hornické uniformě povyprávěl pan Karel Bajtek. 

"Snažíme se pomáhat organizacím, které ztratily zázemí mateřských podniků. Jejich činnost je zaměřená především na udržování hornických tradic, společenské a kulturní vyžití, pomoc a podpora nemocným nebo postiženým členům, pietní vzpomínky na důlní neštěstí."

Fotografie, které byly součástí celého příběhu, jen podtrhly důležitost celé organizace. Všem aktivním členům patří neskonalé díky, za to, že i přes svůj mnohdy vyšší věk, stále pomáhají ostatním kamarádům, organizují setkání a společné výlety. Především patří velké poděkování panu Bajtkovi za jeho odvahu a odhodlání vystoupit před lidmi a říci jim svůj příběh.  

Celý příběh naleznete zde

Příjemnou podívanou přeje tým Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012