Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Heřmánek slaví s námi!!!

Heřmánek slaví s námi!!!

18.4.2018

10 let Nadace OKD jsme oslavili v lednu a byl s námi i ředitel spolku Heřmánek pan Pavel Sporysh.

Heřmánek je organizace, která funguje již bezmála 20 let a s námi je od samého začátku vzniku nadace. Služby, které poskytuje, jsou prospěšné pro mnoho dětí a mladých lidí, kteří jsou odkázáni jen samy na sebe. Obě pobytové služby jsou jedny z prvních a průkopnických sociálních služeb tohoto druhu v celé České republice a slaví svým způsobem velký úspěch.

"Ne každé dítě má to štěstí vyrůstat v bezpečném rodinném prostředí, s láskou a podporou mámy a táty. Později, kdy stojí za branou dětského domova a nemají kam jít, zjistí, že jejich možnosti a perspektivy jsou velmi omezené. Jsou bez prostředků a zkušeností, chybějí jim pracovní a sociální návyky. Jednoduše nejsou schopni postarat se sami o sebe." Vysvětlil pan Sporysh smysl Domova na půli cesty.

Své povídání o dětech a lidech s Heřmánkem spojených završil poděkováním nadaci, za to že v tom jedeme s nimi.

Nicméně neskonalé díky patří pracovníkům Heřmánku právě proto, že svou práci dělají srdcem, že se nebojí o ní mluvit a že bojují za práva dětí a mladistvých, tak jako by to byly jejich vlastní potomci. Máme radost, že můžeme podporovat tolik prospěšné služby jako je právě Heřmánek.

Celý příběh naleznete zde

Příjemnou podívanou přeje tým Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012