Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Dětský domov v Budišově nad Budišovkou má nové hřiště, bude sloužit i dětem z okolí

Dětský domov v Budišově nad Budišovkou má nové hřiště, bude sloužit i dětem z okolí

24.11.2010

BUDIŠOV NAD BUDIŠOVKOU (24. listopadu 2010) – Kluci a holky z dětského domova v Budišově nad Budišovkou, ale také jejich kamarádi ze školy a z okolí, mohou využívat nové hřiště. Sportoviště vybudované díky daru Nadace OKD dnes domov představil v rámci Dne otevřených dveří.

„Dříve byly dětské domovy téměř neprodyšně uzavřené před okolním světem. Dnes se naopak snaží co nejvíce otevřít veřejnosti, aby byly děti v kontaktu s běžným životem a mohly se připravit na vstup do života. Hřiště je ideálním místem k setkávání dětí z našeho zařízení a z rodin,“ řekla ředitelka domova Naděžda Vondroušová. Podle ní bude sportoviště sloužit nejen dětem z domova, ale také jejich kamarádům ze školy.

Dětský domov sídlí v Budišově již od roku 1947, v posledních letech se ale výrazně proměnil. Děti dnes nežijí jako dříve ve „skupinách“, ale v „rodinkách“ – každá z nich má samostatné prostory, ve kterých děti žijí jako v běžné rodině. „Učí se nakupovat, vařit, žehlit, prát i uklízet. Výchova se tím opravdu zkvalitnila a děti budou lépe připravené na vstup do samostatného života,“ dodala Vondroušová.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012