Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Nadace OKD

Zřizovatel, dárci a partneři

logo_okd_2008_on.gifNejvýznamnější dárce nadace, společnost OKD, a.s., je největším a jediným producentem černého uhlí v České republice. Působí v jižní části Hornoslezské uhelné pánve – v karvinském revíru, kde provozuje jeden černouhelný hlubinný závod.

Společnost OKD, a.s., jako významný zaměstnavatel v Moravskoslezském kraji, ctí zodpovědnost především za rozvoj regionu a zlepšování životních podmínek jeho obyvatel. Podporuje kulturní události, sportovní aktivity místních klubů a investuje do kulturních památek. Sponzoringem a dárcovstvím také pomáhá mladým lidem nebo handicapovaným dětem. Stranou nestojí ani investice do industriálních památek nebo podíl na rekultivaci krajiny postižené důlní činností.
 

Vytvoření Nadace OKD, je logickým krokem v dlouhodobé politice firmy finančně podporovat rozvoj Moravskoslezského regionu a zlepšování života v něm.

V roce 2008 se společnost stala největším dárcem mezi soukromými firmami v České republice. Za dobu působení přijala Nadace OKD od společnosti OKD, a.s. dary ve výši téměř 428 milionů korun. Společnost OKD, a.s. se může pyšnit druhým místem v soutěži Top Filantrop 2010. V roce 2009 navíc v této soutěži získala vedle druhého místa i zvláštní cenu v kategorii Skokan roku.
 

ZŘIZOVATEL

 

DÁRCI

      Prisko.jpg                                             

 

 

PARTNEŘI

V jednotě je síla. Nadace OKD proto spolupracuje při podpoře neziskového sektoru s dalšími organizacemi. Děkujeme tímto všem partnerům za podporu!

  Ceska_sporitelna.jpg cyberfox.gif partneri_logo_partnerstvi_on_2.gif   
   09ho19_WEB-1_page-0001.jpg  1175.jpg    

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012