Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD vyhlásila granty, místo stohů papírů postačí internetová přihláška

15.2.2010

Ostrava (15. února 2010) – Nadace OKD dnes začala přijímat projekty do dalšího grantového kola, ve kterém rozdělí mezi neziskové organizace, ale také obce či města, 20 milionů korun. Přibližně 80 procent z celkové částky má jít na podporu severomoravských projektů, o dalších zhruba 20 procent mohou usilovat organizace z jiných regionů nebo velké celorepublikové projekty. Žadatelé poprvé nemusí posílat své projekty poštou, ale budou je vkládat prostřednictvím speciální internetové aplikace přímo do nadačního systému Grantys.

„Je to taková malá revoluce a já jsem ráda, že naše nadace stojí v čele. Dosud musely neziskovky k nám i do většiny dalších nadací posílat poštou vyplněný formulář a další přílohy, například doklad o bankovním účtu a registraci organizace. A vše na papíře a ještě elektronicky. Nyní to bude pro všechny mnohem jednodušší, takže lidi z neziskovek nezatížíme byrokracií a umožníme jim dělat to, co umějí nejlépe. Místo papírování budou mít více času na práci s dětmi, seniory, hendikepovanými lidmi nebo na ochranu přírody,“ vysvětlila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Žadatelé mohou své programy přihlásit do čtyř nadačních programů. Program Pro zdraví se zaměřuje na podporu zdraví a sociálních projektů, v programu Pro budoucnost jsou prioritou iniciativy rozvíjející region a životní prostředí. Program Pro radost je určený především organizacím, které připravují vzdělávací a kulturní akce nebo pečují o volný čas dětí. V programu Pro Evropu mohou neziskovky i obce získat prostředky na přípravu projektů pro získávání dotací z Evropské unie.

Veškeré informace najdou zájemci na internetových stránkách www.nadaceokd.cz. „Pro organizace, které nemají s podáváním grantů zkušenosti, připravujeme školení. Nebo nás mohou kontaktovat e-mailem,“ vysvětluje Týřová. Žádosti do aktuálního grantového kola se budou přijímat do 26. března 2010.

Nadace OKD vznikla v lednu 2008. Od té doby rozdělila zhruba 100 milionů korun mezi více než 600 veřejně prospěšných projektů. Byly mezi nimi rozsáhlé aktivity, jako například vybudování nové expozice drápkatých opiček v ostravské zoo za půldruhého milionu, stejně jako drobné iniciativy v hodnotě několika tisíc korun, kupříkladu malování skákacích panáků ve školních chodbách.

Zakladatelem Nadace OKD je černouhelná těžební společnost OKD, která dává nadaci každý rok procento ze svého zisku. Mezi další dárce patří společnosti NWR, RPG RE, Green Gas, OKD, Doprava a OKK Koksovny.

pscr_logo_grantys.jpg

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012