Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Novinky

 • Pěstounská rodina se dnes nastěhovala do nového domu v Beskydech

  22.5.2010

  Třinec / Ostrava (22. května 2010) – Manželé Ladislav a Jitka Žáčkovi se dnes se svými třemi dětmi, které mají v pěstounské péči, nastěhovali do nového domu v Třinci-Karpentné. V budoucnu se chtějí postarat ještě o další tři kluky či holky z dětských domovů nebo kojeneckých ústavů a pro tak velkou rodinu by bylo dosavadní bydlení nevyhovující. Největší částkou – rovným milionem korun – přispěla na výstavbu domu Nadace OKD… více »

 • V Karlovicích otevřeli naučnou stezku, průvodce děti nazvaly Kája a Kája

  22.5.2010

  Karlovice (22. května 2010) – Turisté v Karlovicích nedaleko Vrbna pod Pradědem mohou ode dneška využívat novou naučnou stezku, která představuje nejzajímavější… více »

 • Nadace OKD přispěje na odstraňování povodňových škod

  18.5.2010

  Ostrava (18. května 2010) – Nadace OKD vyčlení až půl milionu korun na pomoc oblastem postiženým povodněmi, které v posledních dnech zasáhly především sever Moravy. Prvních padesát tisíc správní rada schválila pro dobrovolníky z Českého červeného kříže, kteří již od pondělka pomáhají přímo v terénu, o rozdělení dalších peněz rozhodne nadace později… více »

 • Nadace OKD má druhou nejlepší výroční zprávu v Česku

  7.5.2010

  Ostrava (7. května 2010) – Nadace OKD získala další ocenění za svou práci pro neziskové organizace. V soutěži Zlatý středník, kterou považují odborníci za nejprestižnější hodnocení tiskovin v Česku, skončila se svou Výroční zprávou za rok 2008 na druhém místě. Mezi soutěžícími přitom byli také podnikatelé a firmy, jež mají na přípravu podobných tiskovin mnohonásobně vyšší rozpočet. První místo v kategorii výročních zpráv obsadila pražská Zoologická zahrada, třetí skončila Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance. Nadace OKD tak navázala na loňské druhé místo v kategorii firemních profilů… více »

 • Klub českých turistů otevřel naučnou stezku kolem „ostravské sopky“ - haldy Ema

  24.4.2010

  Ostrava (24. dubna 2010) – Moravskoslezský Klub českých turistů (KČT) dnes otevřel naučnou stezku, která hned první den zavedla stovky návštěvníků k jednomu z nejtajemnějších míst Ostravy – haldě Ema. Stezku, kterou klub vybudoval díky grantu Nadace OKD a podpoře dalších partnerů, lemuje celkem 12 informačních panelů s popisem historických, přírodních i technických zajímavostí v okolí. Halda je dodnes termicky aktivní, stále se z ní kouří a proto si vysloužila přívlastek „ostravská sopka“. Na samotný vrchol proto stezka nevede. Přestože vstup je tam na vlastní nebezpečí, pohled z vrcholu haldy na sluncem zalitou Ostravu si dnes nechal ujít jen málokdo z poutníků… více »

 • Neziskové organizace poslaly Nadaci OKD rekordních 966 projektů

  16.4.2010

  Ostrava (16. dubna 2010) – Nadace OKD přijala v letošním grantovém kole 966 projektů neziskových organizací, obcí a dalších žadatelů. Loni jich přitom bylo jen 750. „Dokazuje to, že finanční a hospodářská krize zasáhla neziskové organizace stejně jako ekonomiku. Některé organizace ztratily své stálé sponzory a tak zkouší štěstí jinde,“ hodnotí zvýšený počet žádostí ředitelka nadace Blanka Týřová… více »

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012