Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Z Polska do Havířova

Z Polska do Havířova

23.10.2019

Spoutaní a se zavázanýma očima byli soutěžící převezeni až za hranice České republiky a to konkrétně do polského Těšína. Takto začal již 11. ročník soutěže "Útěk v řetězech," kterou organizoval Horolezecký oddíl Tatran z Havířova. Každý ročník se nese v jiném duchu, letošní nesl název: "Manželství do kokpitu netahej."  Z polského Těšína měřila trasa na náměstí Republiky 25 kilometrů a dvojice musely projít deseti stanovišti. Pokud nějaké vynechaly, nebo nesplnily úkol, čekala na ně penalizace. 

Útěk v řetězech je originální spojení adrenalinu a zábavy. Dvojice soutěžících jsou, na rozdíl od jiných soutěží, k sobě připoutáni pravými policejními pouty a snaží se proběhnout určenou trasu. Na jejím počátku jsou vyvezeni s páskou na očích mimo místo startu, tam jsou jim pásky sundány a po nastudování odtajněné mapy v několika málo minutách, vyráží na danou trasu. Jedná se o tzv. vězeňský desetiboj, kde soutěžící čeká nejen náročný boj s přírodou, ale i s vlastním tělem a drsnými disciplínami. Soutěž prověřuje zejména spolupráci dvou soutěžících ve velmi náročných podmínkách. Na jejím konci však čeká ojedinělá a velmi atraktivní odměna. Letos se mohli výherci těšit na výcvik v leteckém simulátoru pro dopravní letadla na mošnovském letišti. 

Návštěvníci a fanoušci si mohli na Náměstí republiky v Havířově užít kulturní program v podání několika polských a českých hudebních skupin, vystoupení karatistů, tanečníků, ale také spoustu atrakcí pro děti.

Zájemců o tento adrenalinový zážitek stoupá a my jen můžete vyseknout poklonu všem, kteří se závodu zúčastnili.

Na reportáž z místa konání akce se můžete podívat ZDE

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012