Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Taneční Klub Arabesque tancuje v novém

Taneční Klub Arabesque tancuje v novém

25.9.2019

V měsíci březen mohla veřejnost hlasovat v soutěži "Hlas pro projekt 2019." Hlasovat mohla pro neziskové organizace, které neuspěly v grantovém řízení, ale nás zaujaly natolik, že jsme se rozhodli jim dát druhou šanci. Vítězové získali příspěvek pro svou neziskovou organizaci v hodnotě 40.000 Kč v kategorii Pro region a 10.000 Kč v kategorii Srdcovka. Výhercem šeku v hodnotě 10.000Kč v kategorii Srdcovka se stal Taneční klub Arabesque z Karviné.

Klub tuto výhru využil na ušití nových tanečních kostýmů. Taneční kostýmy jsou nedílnou součástí tanečního vystoupení a podpoří celkový dojem dané choreografie, a to zejména v tanečních stylech show a art dance, kterými se klub zabývá. "Rádi bychom děti za jejich veliké pokroky a úspěšnou reprezentaci na tanečních soutěžích odměnili snížením nákladů spojených s kostýmy a zároveň si tímto vytvořili malou kostymérnu, která bude sloužit dalším tanečnicím i v příštích letech" říká zakladatelka tanečního klubu Lenka Šimíčková.

Paní Lenka Šimíčková uvedla, že díky dosaženým úspěchům a také ucházením se o grant v programu Srdcovka o jejich klubu bylo více slyšet a již nyní k nim chodí nové a nové přihlášky. Letos se již přiblíží ke stovce členů z Karviné a okolí, které učí milovat tanec a vše co k němu patří a tím trávit smysluplně volný čas. TK Arabesque v současné době tvoří 4 skupiny. Baby (3-5 let), Mini (6-7 let), Děti (8-11 let), Junioři (12-14 let).

Patronem tohoto projektu je Ing. Lenka Šimíčková, která pracuje v OKD a ve volném čase působí jako trenérka, choreografka a zároveň je zakladatelkou tohoto tanečního klubu.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012