Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Vozidlo pro imobilní klienty na vozíku

Vozidlo pro imobilní klienty na vozíku

30.10.2020

Sociální služby Karviná, příspěvková organizace zajišťuje v rámci okresu Karviná poskytování fakultativních služeb přepravu imobilních osob na vozíku. „Zájem o přepravu s využitím tohoto vozidla je velký, organizace ale disponuje starým často poruchovým vozidlem, které tak nemůže být využíváno dle potřeb klientů“, sdělila ředitelka organizace Mgr. Blanka Dadoková.

Organizace obdržela na pořízení vozu dvě dotace. První podporu ve výši 200 000 Kč z programu Pro region získala od Nadace a stejnou podporu obdržela v rámci investiční dotace od Moravskoslezského kraje. "Celkové náklady na pořízení vozidla překračují 900 tis. Kč. Zbývající částku poskytne město Karviná“, dodala Mgr. Dadoková.

Toto velkoprostorové vozidlo v kombinaci s nájezdovou rampou umožňuje ukotvení více invalidních vozíků, na kterých osoby během jízdy sedí. Vhodné je to i pro přepravu těžkých pasažérů nebo osob na nejtěžších elektrických vozících. Nájezdová rampa se může z vozu snadno vyjmout. Nasedání do vyššího vozu usnadní nástupní schůdek. K bezpečnému převozu osob je nutné vybavit vůz systémem ukotvení invalidního vozíku do podlahy a systémem bezpečnostních pásů. Vozidlo bude používáno pro 5 sociálních služeb - pečovatelskou službu, osobní asistenci, denní stacionář, centrum denních služeb a odlehčovací službu.

Z důvodu vyhlášené nouzové situace se celý nákup protáhl, došlo k uzavření provozoven, časovému posunu při realizaci výběrového řízení a zpoždění při dodání vozidla, které se muselo vyrobit a upravit dle potřeb klientů (přestavba na ukotvení dvou vozíků, rampa). Veškeré překážky se podřilo překonat a nyní je vozidlo využíváno klienty příspěvkové organizace Sociální služby Karviná.

 

Zdroj: Sociální služby Karviná, příspěvková organizace

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012