Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

V Ostravici mají nový park, slouží škole i veřejnosti

9.9.2010

OSTRAVICE (9. září 2010) – Děti z podbeskydského městečka Ostravice si již několik týdnů užívají nový školní park s trojhrazdou, prolézačkami, houpačkou, košem na basketbal. Teď se pro ně kromě atrakcí dokončuje navíc učebna v přírodě. Slavnostní otevření chystají pořadatelé z Klubu rodičů Ostravice v neděli 12. září od 14 hodin. „Nebude to nic oficiálního, spíše zábava pro všechny. Uspořádáme například závody smíšených týmů rodičů a dětí nebo fotbalový turnaj O zlaté trencle,“ řekla předsedkyně Klubu rodičů Šárka Kšiňanová.

S nápadem upravit okolí školy přišel Klub rodičů Ostravice zároveň s pedagogy před třemi lety. „Škola prošla před deseti lety kompletní rekonstrukcí, ale okolí bylo neupravené. V parku rostly nevyhovující stromy a keře, za školou stál nefunkční skleník, dříve obdělávané záhonky postupně pustly,“ popsala Kšiňanová nedávný stav areálu.

Na jeho současné podobě mají podíl rodiče, kteří se zúčastnili několika brigád, a především děti. Ty ve velké soutěži navrhovaly, jak by měl park vypadat. „Sešlo se nám 40 projektových návrhů, některé kreslené, jiné modelované z plastelíny nebo různých krabiček, kamínků a dalších materiálů. Nápady dětí jsme pak zapracovali do projektu,“ vysvětlila Kšiňanová.

Park budou využívat především děti z místní mateřské a základní školy. Areál není uzavřený, takže bude sloužit zároveň maminkám s malými dětmi nebo seniorům, kteří jistě ocení možnost odpočinku na nových lavičkách.

Slavnostní otevření bude zároveň poděkováním pro partnery, bez kterých by se okolí školy zřejmě dodnes neproměnilo. Z celkových nákladů 650 tisíc korun uhradila dvě třetiny nákladů Nadace OKD, přispěly také Nadace Partnerství a Nadace Via.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

Další informace: Šárka Kšiňanová, ksinanova@seznam.cz, 608 721 653

*****

Poznámky pro editory:

Základní informace o Nadaci OKD

Nadace OKD vznikla v roce 2008, od té doby podpořila zhruba 800 projektů celkovou částkou kolem 120 milionů korun. Zařadila se tím mezi největší nadace v České republice, přičemž významnou část financí (kolem 80 procent) rozděluje mezi kvalitní severomoravské projekty.

Ve svých čtyřech programech se zaměřuje na podporu zdravotních a sociálních projektů, rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit, zlepšování životního prostředí a péči o hornické tradice.

Zřizovatelem a hlavním dárcem nadace je těžební společnost OKD. Mezi další dárce a partnery patří například společnosti New World Resources, OKK Koksovny a GreenGas i firmy ze skupin AWT a RPG RE.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012