Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Turné čtyř můstků vrcholilo v Kozlovicích

Turné čtyř můstků vrcholilo v Kozlovicích

25.6.2020

Pro Srdcaře Václava Štefka je letošní Srdcovka premiérou. Je zaměstnancem našeho dárce, společností OKD, a.s. a zároveň již deset let aktivně působí ve Ski klubu Kozlovice, z.s., kde vypomáhá s údržbou areálu, ale také při samotných závodech.

Závodníci Ski klubu Kozlovice se každoročně zúčastňují celorepublikových závodů a také mezinárodních soutěží. Za letité působení oddílu získali závodníci nespočet titulů Mistrů republiky. Mezi reprezentanty patřil i nynější Předseda a trenér žáků lyžařského oddílu pan Pavel Fizek, který v roce 1977 dosáhl na titul juniorského mistra světa, byl tak prvním českým skokanem, který titul juniorského světového šampiona získal.

Beskydský pohár žáků ve skoku na lyžích (Turné čtyř můstků) se konal již po dvaatřicáté a má mezi dětmi a mládeží velkou oblibu. Závodu se účastnilo úctyhodných 80 závodníků z České republiky a Slovenska. 

Letošní ročník se i přes nepřízeň počasí vydařil, pro děti byly připraveny krásné ceny, medaile a poháry. Pavel Fizek, organizátor celé akce s úsměvem tvrdí „Dobrý skokan musí umět závodit za každých podmínek. Kdo to zvládá, tak pak je většinou na světě nejlepší." (Zdroj: www.czech-ski.com)

 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012