Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Stonavské děti jezdí za zdravím

Stonavské děti jezdí za zdravím

26.7.2017

Letní dětské ozdravné pobyty mají ve Stonavě dlouholetou tradici. Děti si je oblíbily z několika důvodů. Zejména proto, že se obec snaží pokaždé změnit destinaci pobytu, mění se způsob dopravy a program je také každý rok odlišný.

Ozdravný pobyt má také velký vliv na zlepšení zdravotního stavu u dětí ve věku od 6 - 15 let. Děti ze Stonavy mají možnost navštívit moře celkem 4x na 15 dní převážně k Jaderskému moři. Po celou dobu pobytu je zajištěn lékařský dozore, plná penze, pitný režim, vyhrazené místo na pláži a mnoho výletů po okolí. Do akce je v letošním roce zapojeno okolo 70 dětí.

Vedení obce společně s vedením ZŠ Stonava tímto projektem chtějí předejít vzniku nebo alespoň snížit četnost respiračních onemocnění, alergií a dalších negativních zdravotních projevů u dětí, které žijí v našem regionu. V rámci pobytu však vznikají velká přátelství, nové kamarádské party a mnoho dalších skvělých zážitků.

Více informací o projektu najdete zde a na fotografie z pobytů se můžete podívat zde

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012