Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Srdcaři! Výzva na rok 2020 je tady!

Srdcaři! Výzva na rok 2020 je tady!

4.12.2019

KARVINÁ (4. prosince 2019) – Jako každý rok, u příležitosti oslav patronky havířů svaté Barbory, který připadá na středu 4. 12. 2019, vyhlašujeme minigrant Srdcovka 2020, určený všem zaměstnancům OKD a.s., OKD HBZS a.s. a Green Gas DPB a.s., kteří se aktivně zapojují v neziskových organizacích.

Srdcovka je mezi žadateli velice oblíbená, díky tomuto minigrantu získalo příspěvek už přes 50 neziskových projektů v Moravskoslezském kraji. Patroni neboli srdcaři projektů mohou pro organizace, ve kterých působí, opět získat od 5 000 do 30 000 Kč.

„V letošním roce s námi srdcaři komunikují s dostatečným předstihem, a proto už nyní víme, že žádostí bude dost a hlavně, že do řad našich srdcařů přibydou opět noví zájemci. Je obdivuhodné, že v dnešní uspěchané době se lidé dokážou, ve svém volném čase věnovat dětem, seniorům, postiženým lidem, ochraně zvířat a přírody a nemyslí při tom na svůj osobní prospěch,“ uvedla ředitelka Nadace OKD Karolína Preisingerová.

Projekty v programu Srdcovka se letos budou opět podávat prostřednictvím online systému Grantys a své žádosti mohou organizace odesílat od středy 4. 12. 2019 do 8. 1. 2020. Žadatelé mohou využít jako každý rok konzultací, které budou probíhat do 6. 1. 2020. V těchto dnech si mohou žadatelé domluvit schůzku v sídle Nadace OKD a probrat všechny potřebné náležitosti a formality žádosti o minigrant. Podrobné informace o výzvě jsou dostupné na webových stránkách Nadace OKD.

V letošním roce si Srdcaři za pomocí grantu dokázali užít prázdniny na táborech. Někteří vybavili sportovní družstva dresy, pomůckami a jiným náčiním a také uspořádali mnoho skvělých akcí, na kterých bylo vidět, že jsou to lidé se srdcem na správném místě.

Podmínky výzvy pro rok 2020 naleznete ZDE

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012