Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Spouštíme Výzvu Pro region 2020

Spouštíme Výzvu Pro region 2020

6.12.2019

Karviná (6. prosince 2019) – Nadace OKD spustila příjem žádostí v programu Pro region na rok 2020. Tento grantový program se snaží směřovat finance do organizací zaměřených na děti, seniory, hendikepované osoby, životní prostředí, vzdělání a sport.

O podporu mohou požádat neziskové organizace, města a obce v podporované oblasti. Maximální výše příspěvku je 200 000 Kč a vždy je vyžadována minimální finanční spoluúčast 20localhost z celkové schválené částky. Žádosti bude Nadace OKD přijímat od pátku 6. 12. 2019 do 17. 1. 2020 přes grantový portál Grantys.

„Pro neziskové organizace jsme jakousi jejich jistotou a některé podporujeme již od samého počátku vzniku nadace. Letos to bude již 13. ročník grantových výzev. Za tu dobu se nadace stala neodmyslitelnou součásti kraje a stále patří mezi top 25 firemní nadace v České republice podle objemu rozdělených příspěvků. V Nadaci si uvědomujeme, že podpora veřejně prospěšných aktivit je důležitá a nezbytná. Bez podpory neziskových organizací, by nebyly pro veřejnost dostupné určité služby, na které jsou v dnešní době zvyklí, “ uvedla Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

Finanční podpora programu Pro region se vztahuje pouze na podporované oblasti v regionu. O grant mohou tedy žádat organizace, které projekt realizují na území těchto obcí a měst: Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč, Stonava, Sviadnov a Žabeň. Konzultace k projektům budou probíhat v sídle Nadace OKD do 13. 1. 2020 vždy po předchozí telefonické domluvě. V těchto dnech mohou žadatelé konzultovat své projektové záměry a případné nejasnosti osobně probrat s administrátory programu.

Podmínky výzvy pro rok 2020 naleznete ZDE

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012