Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Skauti ze Šenova mají nové stany

Skauti ze Šenova mají nové stany

21.8.2023

Bez stanů to nejde! Radek, zaměstnanec našeho dárce Green Gas DPB, a.s. nelenil a díky minigrantu Srdcovka pomohl Skautskému středisko Šenov pořídit materiál na výrobu nových stanů. A jako správný patron, přiložil sám ruku k dílu.

Tento skautský oddíl byl založen v roce 1992. Od počátku fungování jezdí každé léto na tři týdny trvající letní tábor, který je vyvrcholením celoroční činnosti. Na počátku si museli vybavení půjčovat od jiných oddílů, ale během let si vybudovali vlastní základnu. V současné době disponují 38 podsadovými stany, vojenským hangárem, vybavenou kuchyní včetně vlastnoručně vyrobené pece, vojenskou sprchou, polní latrínou a spustou technického i sportoního vybavení.

Péče o základnu je samozřejmostí, což vyžaduje velké úsilí a nemalé finanční prostředky. Pomoc patrona Radka byla pro oddíl přínosná. Za obdržený grant oddíl nakoupil barvy na ochranný nátěr, spojovací materiál k výrobě podsat a také impregnaci pro všechny celty i vojenský hangár. Vlastními silami tedy zvládli vyrobit 6 podsadových stanů, které již slouží na letošním táboře a budou jistě dobře sloužit i v dalších letech. 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012