Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Rodina srdcařů se opět rozrostla

Rodina srdcařů se opět rozrostla

3.2.2014

OSTRAVA (3. 2. 2014) – Téměř milionem korun podpoří Nadace OKD neziskové organizace v rámci grantového programu Srdcovka. Ten je určen zaměstnancům společnosti OKD a dalších dárcovských firem nadace, kteří ve svém volném čase aktivně a ve velké většině bez nároku na odměnu angažují v obecně prospěšných projektech a dělají něco pro druhé. Asistenti hendikepovaných, dobrovolní hasiči nebo vedoucí dětských kroužků si tak rozdělí 902 200 Kč.

Třetí ročník Srdcovky byl vyhlášen v den svátku patronky horníků svaté Barbory, tedy 4. prosince 2013. Do výzvy, která byla ukončena v lednu, bylo přihlášeno celkem 94 žádostí neziskových organizací. Podpořeno jich bylo 69, což je v tomto programu dosavadní rekord. „Těší nás, že je mezi zaměstnanci o Srdcovku takový zájem. Výše požadovaných příspěvků na přihlášené projekty každoročně převyšuje naše finanční možnosti, proto s odbornou komisí vybíráme ty nejlepší a nejpotřebnější z nich. Jsme rádi, že jich můžeme podpořit tolik, byť částkou, která se na první pohled může zdát nízká. Pro některé organizace je totiž i příspěvek v této výši klíčový pro to, aby mohly rozvíjet svou činnost a realizovat projekty, které by bez něj nebyly možné,“ říká ředitel Nadace OKD Martin Olša.

Grantový program získal svůj název podle pojmenování součásti závěsu těžní věže. Je určen zaměstnancům společnosti OKD a dárcovských firem nadace, jako jsou AWT, NWR, RPG RE nebo Green Gas, kteří se ve svém volném čase angažují v neziskové organizaci. Na své projekty mohou získat příspěvek ve výši 5-30 000 Kč. V rámci předchozích dvou výzev Srdcovky už Nadace OKD podpořila 88 projektů částkou 1 770 000 Kč.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012