Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Dresy a medaile pro hasiče

Dresy a medaile pro hasiče

12.7.2017

Dva srdcaři, dva projekty a výborná parta lidí. To vše se ukrývá pod Sborem dobrovolných hasičů Frýdek.

V letošním roce jsme ve Frýdku podpořili dva srdcovkářské projekty. Prvním je již tradiční Velká cena Frýdku-Místku o Pohár Nadace OKD a další z projektů vznikl díky reprezentaci Frýdeckého družstva mužů na XVI. Mezinárodní hasičské olympiádě CTIF Villach.

Dlouholetý srdcař Milan Žabčik se pro tento rok rozhodl, že prostřednictvím Nadace OKD zajistí podporu Sboru dobrovolných hasičů Frýdek, který se účastnil letošní hasičské olympiády, na kterou se úspěšně kvalifikovali z Mistrovství České Republiky CTIF. Dotaci použil na nákup sportovních oděvů (10ks sportovní souprava). Ty byly použity právě k prezentaci družstva na hasičské olympiádě v Rakousku. Zde se sice nedařilo zabodovat tak, jak si hasiči přáli a žádný titul domů nepřivezli, ale sportovní oděvy budou po skončení Olympiády dále sloužit pro družstvo na závodech a reprezentačních akcích.

Velká cena Frýdku-Místku o Pohár Nadace OKD proběhla v sobotu 8. 7. 2017 a je druhým projektem. Jedná se o tradiční hasičskou soutěž, která se za 4 roky rozrostla do nevídaných rozměrů. Srdcař Petr Soukup z příspěvku zakoupil poháry a medaile pro vítězná družstva. V kategorii žen zvítězilo družstvo z Metylovic a za muže si poháry odneslo družstvo z Oprechtic.

Oba projekty jsou úzce spjaty se srdcaři a celé družstvo Frýdku je jedna velká skvělá parta. Mají za sebou mnoho úspěchů a jde vidět jejich skvělá práce jak ve sportovních výkonech, tak v organizaci dnes již obrovské soutěže pro hasiče prakticky z celého Moravskoslezského kraje.

Více informací naleznete také zde nebo na facebooku

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012