Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Rehabilitační pobyt se spolkem SPMP Karviná

Rehabilitační pobyt se spolkem SPMP Karviná

15.7.2020

Prázdniny jsou v plném proudu, děti si je užívají na táborech, soustředěních, ale také na příměstských táborech. Odpočinout si také mohli členové organizace SPMP ČR pobočný spolek Karviná, který je stálým a úspěšným žadatelem nadace již od roku 2014 jak v programu Pro region tak v Srdcovce.

Spolek SPMP Karviná je neziskovou organizací, jejímž cílem je pomáhat lidem s mentálním nebo jiným postižením, včetně lidí postižených více vadami. Organizováním poznávacích zájezdů, rehabilitačních pobytů a výletů tak svým členům a jejich rodinám poskytují aktivní využití volného času.

Spolkem pořádaný Rehabilitační pobyt se uskutečnil v Horní Lomné v rodinném hotelu U Studánky. Zúčastnilo se jej 19 osob s postižením ve věku 14 až 45 let a 19 doprovázejících osob. Tyto pobyty jsou důležité pro rozvoj kognitivních i motorických funkcí, rovněž jsou důležité pro posílení zdravotního stavu. Pobyt není velkým přínosem pouze pro osoby s mentálním postižením, ale také pro pečující osoby, které si tak mohou předávat své zkušenosti, rady i vzájemnou podporu. Pro všechny zúčastněné byl připraven pestrý program, který zahrnoval jak sportovní, relaxační vyžití, tak i arteterapeutickou činnost, vycházky po okolí a možnost si zahrát společenské hry. Během pobytu probíhaly také workshopy na procvičení jemné motoriky a sportovní hry na posílení hrubé motoriky. Po celý týden byly zajištěny masáže, nechybělo ani koupání v místním bazénu. 

Týden plný úžasných zážitků, který si všichni užili.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012