Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

První letošní projekty úspěšně odstartovaly

První letošní projekty úspěšně odstartovaly

3.5.2024

Nadace OKD letos podpořila celkem 127 projektů. Jedná se především o projekty, které se snaží zvelebit prostranství, nákupy pomůcek či vybavení, tábory, pobyty, sportovní nebo kulturní akce  Ať už tyto projekty navštívíme osobně nebo si přečteme příspěvky o jejich realizaci např. na sociálních sítích či webech, těšíme se z každé úspěšné realizace.

První letošní naše návštěva směřovala na 10. karvinskou ABILYMPIÁDU pro děti a mládež s postižením, kterou uspořádal tradiční žadatel Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace v minigrantovém programu Srdcovka. Děti soutěžily ve zručnosti na několika stanovištích a nechyběl také bohatý doprovodný program. Za tímto projektem stojí Srdcař Marek, který je zaměstnancem našeho dárce, společnosti OKD, a.s.

Pálení čarodějnic otevřelo kulturní sezónu na Lodičkách. Pro nejmenší byl připraven bohatý program plný her, nechybělo vystoupení skvělých kapel a u táboráku si všichni přítomní mohli opéct buřty. Rozloučit se zimnou a přivítat jako přišlo spoustu návštěvníků, akce se opravdu vydařila. Iniciativa Dokořán v rámci projektu Lodičky Dokořán 2024 v programu Pro region chystá nespočet skvělých kulturních a sportovních akcí.

Farej do lesa na kolo pod taktovkou nováčka v programu Pro region Black Forest Bikers Bike & School, z.s. je happeningová akce na podporu sítě stezek pro jízdu na horském kole v Černém lese. Na sportovišti u obchodní akademie v Karviné se uskutečnily závody na pumptrucku, nechyběl bohatý program v podobě skoků do airbagů nebo horolezecká stěna. V odpoledních hodinách následoval průvod bajkerů na karvinské náměstí, kde byl připraven program a proběhlo zde také vyhodnocení závodů. 

Spolek Family for kids pořádá tradiční prožitkové akce, do kterých jsou zapojeny celé rodiny včetně prarodičů, chtějí podpořit zejména rodinný život v Karviné. Mezi takové akce patřila také Čokoládová kecka, což jsou atletické závody, které se skládají z pěti disciplín. Rodinné týmy tak poměřovaly své síly v hodu raketou, skoku z místa, slalomu, štafetě nebo běhu. Spolek je tradičním žadatel v programu Pro region a pro rodiny má v rukávu ještě mnoho společných akcí. 

Těšíme se na další společná setkávání s vámi. 

Foto: Milan Haluška, Karviná ŽIJE

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012