Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Projekt Společně s úsměvem slaví úspěch

Projekt Společně s úsměvem slaví úspěch

18.5.2020

Karvinská knihovna už dávno není místo, kde si můžete pouze vypůjčit knihy. Ale místo, kde si každý najde svůj kout, může relaxovat u oblíbené knihy či časopisu nebo zahrát některou z deskových her v útulném a přátelském prostředí. Knihovna dále pořádá soutěže pro děti, besedy, čtení s autory, kurzy pro seniory, představení a tvoření pro děti či hendikepované. 

Jedním z projektů, které se knihovna v roce 2019 rozhodla uspořádat, byl projekt "Společně s úsměvem." Cílem bylo uspořádání kreativních setkání dětí se specifickými potřebami ze SŠ,ZŠ a MŠ Karviná - Vydmuchov, ve kterých si díky různým výtvarným technikám rozvinuly a procvičily jemnou motoriku, rovněž si vyrobily různé dárky pro sebe či své blízké a knihovnice si pro ně připravily zábavné divadelní představení. Dětem, kterým jejich zdravotní stav nedovolil návštěvu knihovny, docházely knihovnice přímo za nimi do školy. V rámci projektu se také uskutečnilo promítání pro slabozraké a nevidomé občany ve spolupráci se SONS.

Tento projekt nadaci natolik zaujal, že byl v roce 2019 oceněn jako Inovativní projekt při slavnostním předávání Cen Nadace OKD. Není to, ale jediný úspěch tohoto projektu. Regionální knihovna Karviná se připojila do výzvy Výboru pro mezinárodní kontakty u kulatého stolu o mezinárodních vztazích v Americké asociaci knihoven a přispěla fotografií „Společně s úsměvem" (Together with smile). Fotografie se dostala do užšího výběru a v letošní fotogalerii na téma Hodnota knihoven při podpoře sociální spravedlnosti a začleňování, je vystavena spolu s dalšími 36 projekty knihoven z celého světa, což je obrovský a hlavně mimořádný úspěch.

Vystavení fotografie karvinské knihovny můžete zhlédnout na webových stránkách ALA IRRT-ICC 2020 Best Practices from World Library Photo Gallery https://1url.cz/Azpuz, v publikaci a sociálních médiích mezi světovými knihovnami a její propagace na výroční konferenci Americké asociace knihoven 2020 v Chicagu na konci června 2020. 

Moc gratulujeme a přejeme knihovně spoustu úspěšných projektů, ale také mnoho čtenářů a spokojených návštěvníků.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012