Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Polévka je grunt

Polévka je grunt

7.6.2018

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 budeme na akci Polévka je grunt, kterou pořádá Armáda spásy Havířov. První ročník této akce pro širokou veřejnost proběhne v zahradě ředitelství Armády spásy v Havířově na ulici Dvořákova 21 od 13:00 hodin.

Cílem celého odpoledne je společně strávit pohodový čas, uvařit polévku a pohostit kolemjdoucí. Připraven bude i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, dočkáte se i specialit na grilu a velkého množství polévek.

K poslechu i tanci bude hrát kapela FoPa a můžete se určitě těšit i na vystoupení Dominika & Lucie. 

V kavárně bude možnost si poslechnout povídání pana Karla Bajtka, který je vysloužilím horníkem a dodnes plní pilně funkci čestného předsedy koordinačního výboru důchodců, který se snaží pomáhat všem hornickým důchodcům.

Nadační tým si pro tento den připravil také svou Polévku z červené čočky aneb něco zdravého pro hornická i jiná břicha.

A proč budeme vařit zrovna polévku? Smyslem života Williama Bootha, který je zakladatel Armády spásy, bylo pomoci těm nejubožejším lidem, kteří žili na ulici, utápěli se ve špíně, alkoholu a beznaději. Těmto lidem nabízel střechu nad hlavou (tzv. útulky), jídlo, hygienu, a také duchovní rozměr života. Věděl, že nemůže „nabídnout jen čistou košili“, ale že pomoc musí být komplexní. Z toho vznikl dodnes platný slogan Armády spásy platný po celém světě: Soup, Soap, Salvation. Polévka, mýdlo a spasení.

Více informací naleznete na facebooku

Těšíme se na vás a doufáme, že se na akci uvidíme, budeme si moci popovídat, ochutnat polevky dalších organizací a hlavně že si společně užijeme příjemné odpoledne. 

Tým Nadace OKD  

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012