Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Podpora obecně prospěšných projektů v hornických obcích a městech pokračuje. Nadace OKD vyhlásila grantové výzvy pro rok 2015

Podpora obecně prospěšných projektů v hornických obcích a městech pokračuje. Nadace OKD vyhlásila grantové výzvy pro rok 2015

7.1.2015

Ostrava (7. ledna 2015) – Jedna z největších firemních nadací v České republice podpoří i v letošním roce veřejně prospěšné aktivity neziskových organizací, měst a obcí v Moravskoslezském kraji. Mezi projekty realizované v hornických obcích a městech rozdělí prostřednictvím dvou grantových programů až 10 milionů korun. Peníze půjdou například na rozvoj komunitních projektů a volnočasových aktivit primárně zaměřených na seniory, děti a mládež, integraci hendikepovaných lidí do společnosti nebo životní prostředí. Žádosti budou přijímány do 13. února.

„Cítíme velkou odpovědnost za neziskový sektor a uvědomujeme si naši významnou roli při jeho rozvoji v Moravskoslezském kraji. Díky odpovědnému hospodaření v minulosti a úsporným opatřením můžeme i letos přispět neziskovým organizacím, ale i obcím a městům na smysluplné a potřebné projekty,“ vysvětluje pověřená vedoucí nadace Karolína Drozdová. Nadace OKD vyhlásila veřejné grantové řízení již po deváté. Velkou změnou pro tento rok je sloučení programů Pro zdraví, Pro radost a Pro budoucnost do jednoho s názvem Pro region. Oblasti podpory se rovněž sloučily, tudíž žádná aktivita nebyla odebrána.

Významnou roli opět plní program Pro Evropu. „Jsme si jistí, že tento program bude velmi žádaný, jelikož právě začíná nové rozpočtové období pro čerpání prostředků z evropských fondů. Ty hrají významnou roli pro fungování mnoha neziskových organizací a mohou do regionu přivést prostředky na financování řady užitečných projektů. Nadace se proto chce na tuto oblast v dalších letech více zaměřit,“ říká předseda správní rady Nadace OKD Petr Jonák.

Nadační podpora se soustředí pouze na projekty, které najdou cílovou skupinu v městech a obcích spjatých s aktivitami dárců. Půjde tedy o Dětmarovice, Doubravu, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchou, Karvinou, Orlovou, Paskov, Ostravu, Staříč a Stonavu.

Žádosti se do výzev přihlašují elektronicky prostřednictvím systému Grantys (www.grantys.cz). O podpoře jednotlivých projektů rozhodne správní rada nadace. Výsledky budou známy 15. dubna. Minimální výše podpory není omezena, maximální částky se odvíjejí podle typu grantového programu. Pro region nabízí až 300 000 Kč a v programu Pro Evropu je maximální možná výše příspěvku 100 000 Kč. Podrobnosti grantových výzev nadace zveřejnila na svém webu www.nadaceokd.cz.

Kromě aktuálně vyhlášených grantových výzev připravuje nadace také další aktivity. V rámci programu Srdcovka podpoří organizace, ve kterých aktivně působí zaměstnanci OKD i dalších dárcovských firem nadace. Uzávěrka aktuálního kola minigrantu Srdcovka je 16. ledna.


Karolína Drozdová
pověřená vedením Nadace OKD

telefon: 596 262 118
mobil: 725 741 195
e-mail: drozdova@nadaceokd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012