Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Podpora komunitní spolupráce na sídlištích pokračuje. Nadace OKD podpořila 4 projekty, rozdělí 2,5 milionu korun.

Podpora komunitní spolupráce na sídlištích pokračuje. Nadace OKD podpořila 4 projekty, rozdělí 2,5 milionu korun.

17.4.2014

OSTRAVA (17. 4. 2014) – Grantový program Nadace OKD, jehož cílem je oživit veřejná prostranství na sídlištích a zároveň podpořit sousedské vztahy, úspěšně pokračuje i v letošním roce. Z deseti přihlášených projektů byly vybrány čtyři, mezi něž nadace rozdělí 2 500 000 Kč.

„Nadace OKD letos podporuje pouze projekty v okresech Karviná, Frýdek-Místek a Ostrava. Tedy tam, kde žije nejvíce zaměstnanců těžařské společnosti. Bylo opravdu náročné vybrat projekty, které získají grant, protože podporu by si zasloužily všechny. Správní rada nadace se nakonec rozhodla podpořit čtyři z nich. Těším se z toho, že v regionu vzniknou další zajímavá místa, kde budou moci lidé aktivně trávit svůj volný čas, ať už relaxací, sportem nebo setkáváním s přáteli,“ řekl za nadaci programový konzultant Nikola Vavrous.

Program Sídliště žije odstartovala Nadace OKD v roce 2012 a spolu s letošními vybranými projekty tak pomůže vylepšit už čtrnáct sídlišť. Nadační aktivita reaguje na oficiální statistiky, podle kterých bydlí každý třetí člověk v České republice na sídlišti, ve velkých městech na Ostravsku a Karvinsku dokonce tento podíl dosahuje až 90 procent. Anonymita sídlištních vnitrobloků přitom mnohým lidem přináší pocit apatie a rezignace. Právě společná práce na užitečném projektu může podle zkušeností ze světa i prvních tuzemských vlaštovek přinést do atmosféry života na sídlišti výrazné změny.

Veškeré informace o smyslu programu a úspěšně realizovaných nebo právě probíhajících projektech najdete na webových stránkách www.sidlistezije.cz.

Nadační podporu v roce 2014 získaly tyto projekty:

S chutí do toho, půl už je hotovo!
V loňském roce se s pomocí podpory Nadace OKD podařilo v Ostravě-Porubě místním nadšencům opravit skatepark. Letos plánují na svůj úspěch navázat a vybudovat zde moderní bikepark, který uspokojí širokou komunitu jezdců na bicyklech a koloběžkách. Do realizace projektu se ve svém volném čase zapojí mladí vyznavači těchto sportů. Ti sami nabídli pomoc při pokračování v započatém díle. Díky nim tak v dané lokalitě vyroste areál patřící svým pojetím k nejmodernějším v republice.

Regenerace panelového sídliště Karviná-Hranice, část centrální park
Hlavním cílem projektu je zkvalitnění života dětí žijících na sídlišti Karviná-Hranice, které je jedním z největších a nejanonymnějších míst v Karviné. Město chce za pomoci místních obyvatel vybudovat víceúčelové dětské hřiště. To by se mohlo stát dominantou veřejného prostoru, a lákat tak děti, mládež a rodiče k aktivnímu trávení volného času.


Vesele na hřišti
Žadatel navazuje na úspěšný projekt VESELE UPROSTŘED SÍDLIŠTĚ podpořený v roce 2012. Letošní záměr spočívá v revitalizaci druhé části venkovního areálu zahrady klubu Spirála, která se stane přístupnou pro všechny věkové generace obyvatel sídliště. Orlováci zde budou moci trávit svůj volný čas s rodinou, přáteli a sousedy při sportu, odpočinku či grilování.

Revitalizace centra Doubrava
Obec Doubrava za podpory Nadace OKD vytvoří ze zchátralé a nevyužívané zahrady volně přístupnou odpočinkovou zónu pro všechny věkové skupiny. Vzniklý park by měl sloužit nejen k odpočinku v přírodě, ale také pro dětské hry.

 

Veronika Kusá
produkční a mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 118
mobil: 725 133 515
e-mail: kusa@nadaceokd.cz

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012