Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Permoník trénuje i o prázdninách

Permoník trénuje i o prázdninách

22.8.2018

V letošním roce jsme podpořili pěvecký sbor Permoník projektem s názvem "Příprava a realizace výchovných koncertů pro žáky ZŠ okresu Karviná". Mnoho lidí si pod zdlouhavým názvem představí spíše klasické koncertní vystoupení. Ale pravdou je, že hlavním prostředkem a stěžejní částí tohoto projektu je především příprava.

Malí zpěváci a zpěvačky proto trénují i o prázdninách a jezdí na soustředění, která trvají zpravidla týden. Kromě zkoušek, tak děti tráví celých 7 dní v Beskydech s písničkami, hrami a výlety do okolí. My jsme dostali možnost na jedno ze soustředění zavítat a prožít jedno odpoledne ve společnosti malých talentovaných Permoníků a Permoníčků.

"Díky projektu je soustředění dostupné opravdu pro všechny děti v souboru a my tak můžeme efektivně připravit všechny děti ze souboru na výchovné koncerty, které probíhají celý rok a zajišťují nám tak příliv nových zpěváků." Uvedl pan Petr Kazík, prezident Sborového studia Permoník.

My máme radost, že jsme mohli tento projekt podpořit a podívat se na něj i z té vnitřní stránky. Vidět dětí, které si hrají, zpívají a mají se naprosto báječně. DTěší nás to i z toho důvodu, že se všechna tato dřina projevuje i mimo ČR například letos, kdy Permoník přivezl zlatou medaili z dalekého Japonska z International Choir Competition in Tokyo 2018.

Vice o Permoníku najdete zde a nebo na facebooku

Tým Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012