Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Orlová začíná s lezením

Orlová začíná s lezením

8.11.2019

Lezení není jenom o síle. Lezení je o balancu, o poznání svého těla a orientaci v prostoru. Je o kreativnosti a naučení se poznávat to, co daná cesta vyžaduje. Lezení je o koncentraci a překonávání strachu a občas i sam sebe. 

Cílem projektu "Začínáme s lezením" bylo rozšíření nabídky volnočasových aktivit ve městě Orlová se zaměřením na děti a mládež. A to se jim povedlo. Jedná se o instalaci sestavy lezeckých balvanů s chyty. Slangově se těmto balvanům říká "bouldrovky" (z anglického výrazu bouldering). Jsou to nízké stěny, určené k lezení bez lana a díky úchytům s různou obtížností zdolání cesty, přispívá tato sportovní aktivita k rozvoji pohybových dovedností a učí děti základním praktikám sportovního lezení, rovnováze a fyzické zdatnosti. V současnosti získávají velkou popularitu hlavně u začínajících lezců.

Kde je vaše děti mohou na vlastní kůži vyzkoušet? Tyto prvky jsou umístěny v oploceném areálu uprostřed sídliště v Orlové-Lutyni na pozemku Základní školy Školní. Tento areál je umístěn v centru města a nabízí volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie. V současné době se zde nachází víceúčelové sportovní hřiště, sestava pro workout, herní prvky pro menší děti a prvky pro nácvik parkouru. Realizací projektu tak vzniklo moderní hřiště s bezpečnými herními prvky a kvalitními herními sestavami, které zvýšilo jeho atraktivitu a přispěje k zvýšené návštěvnosti z řad obyvatel města, ale i přilehlého okolí.

 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012