Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nový kabátek pro Májovák

Nový kabátek pro Májovák

28.6.2017

World Music Contest 2017, Koncert v kulturní památce Důl Barbora, Novoroční koncerty a mnoho jiných vystoupení, to čeká v letošním roce na členy symfonického dechového orchestru Májovák.

Když jsme slyšeli příběh májovackých uniforem, které jsou nedílnou součástí souboru již 20 let, byli jsme rádi, že můžeme pomoci a přispět na ušití nových stejnokrojů pro všechny členy souboru. Stávající uniformy byly ušity v roce 1997 a letos tedy oslaví celých 20 let. Podepsal se na nich zub času a nepomáhá jim ani láskyplné zacházení. Proto je nejvyšší čas uložit staré kabátky do skříní a nechat zhotovit nové, které prožijí dalších pár let ve společnosti skvělé hudby a uvidí kus světa.

Můžeme být velmi hrdí, že zrovna v Karviné máme takto úspěšné uskupení hudebníků. Orchestr se v současnosti pohybuje svou uměleckou úrovní na absolutní špičce v České republice a je zván na ty nejprestižnější akce v zahraničí. Na tuzemských i zahraničních akcích, festivalech a mezinárodních setkáních se kladou vysoké nároky na reprezentativnost vystupujících těles a stejnokroje Májováku jsou tak samozřejmostí.

Více informací o koncertech a působení Májováku naleznete zde

Tým nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012