Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nové kuchyně pro muže z azylového domu v Havířově

Nové kuchyně pro muže z azylového domu v Havířově

19.9.2018

V letošním roce se nám podařilo podpořit mnoho potřebných projektů. Ukazujeme vám ty nejúspěšnější a nejoblíbenější akce pro veřejnost, děti i seniory, ale je potřeba občas se podívat i na méně viditelné projekty, které mají velký sociální dopad. 

Azylový dům Armády spásy v Havířově poskytuje službu pro muže v nouzi již 26 let. Ročně se stará přibližně o 100 klientů. S každým klientem se individuálně pracuje, tak aby mohl, co nejdříve přirozeněji přejít z azylového domu do běžného a samostatného způsobu života.

Na začátku roku bylo vybavení domu velmi opotřebované nebo zcela nevyhovující. Pracovníci domova prostory zkrášlují a obnovují postupně z dostupných financí a darů, ale hlavním cílem projektu byla především celková úprava prostor pro samostatnou přípravu jídel. "Obnovou vybavení a zkvalitněním prostorů k samostatné přípravy stravy vidíme přínos pro cílovou skupinu ve zvýšení hygienického standardu, důstojnější pobyt v našem zařízení a přípravu k osamostatnění." Říkají pracovníci domova.

Díky naší podpoře se lidem z Armády Spásy Havířov podařilo zajistit nové kvalitní kuchyňské linky, kde si klienti služby mohou samostatně připravovat jídlo a postupně si obnovit návyky.

Jsme neskutečně vděční za to, že takovéto projekty mají mnohonásobný sociální přesah, že máme možnost přispět velké věci, která bojuje proti vyčleňování lidí ze společnosti a snaží se je vrátit zpět do klasického života. Dělají dobrou věc a řídí se nadačním heslem Buď Dobrý a my jsme za to rádi.

Tým Nadace OKD  

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012