Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace přijala 181 žádostí

Nadace přijala 181 žádostí

19.1.2021

Nadace OKD uzavřela výzvy pro rok 2021. Žadatelé v programu Pro region odeslali celkem 124 žádostí, celková částka, o kterou žadatelé žádají, je více než dvojnásobná, než je náš finanční rámec na daný rok. Jde o projekty neziskových organizací převážně z Moravskoslezského kraje, s realizací projektů ve městech a obcích jako jsou Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč, Stonava, Sviadnov a Žabeň. Jsou zde projekty zabývající se seniory, handicapovanými lidmi, rozvojem aktivit, kultury a mnoho dalších.

V minigrantové výzvě Srdcovka bylo do nadace zasláno celkem 57 žádostí. Projekty mohli podat i ti zaměstnanci, kteří byli v zaměstnaneckém stavu u OKD/OKD HBZS do 31. 12. 2020 a byli převedení pod společnost DIAMO. Z celkového počtu podali 48 žádostí zaměstnanci OKD/OKD HBZS a 9 žádostí odeslali Srdcaři zaměstnaní u společnosti Green Gas DPB, a.s.. Opět se nám sešlo spoustu nových Srdcařů, což svědčí o oblibě tohoto minigrantového programu. Srdcaři se často zaměřují na děti a mládež, na projekty spojené s lidmi, kteří jsou handicapovaní a potřebují pomocnou ruku, ale také o životní prostředí. 

Musíme všechny pochválit, že letos nezapomínali vložit jedinou povinnou přílohu, kterou je Čestné prohlášení a že své žádosti také horlivě konzultovali a všechny rozepsané žádost se jim podařilo odeslat. Avšak perličkou byla poslední odeslaná žádost 18.1.2021 ve 23:26 hodin, 33 minut před uzavřením výzvy.

Nyní budou žádosti zpracovávány a předány k hodnocení a následnému schválení správní radou.

Výsledky pro žadatele budou k dispozici v pondělí 1. 3. 2021 na webových stránkách nadace.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012