Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD začala přijímat projekty, v prvním kole rozdělí přes 32 milionů Kč

15.4.2008

Ostrava (15. dubna 2008) – Nedávno založená Nadace OKD vyhlásila první výzvy na podávání projektů. V prvním kole chce nadace rozdělit 32,5 milionu korun. „Přibližně 80 procent prostředků budeme směřovat na podporu projektů realizovaných v Moravskoslezském kraji,“ upřesnila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Téměř polovina prostředků z prvního kola, přibližně 15 milionů korun, by měla být rozdělena mezi projekty podané v rámci programu Pro budoucnost. Do této oblasti patří například rozvoj regionu a zlepšování životního prostředí. „Počítáme s většími projekty i menšími iniciativami. Se svou žádostí může uspět velká organizace s projektem na vybudování například bezbariérových vstupů stejně jako malé sdružení, které chce upravit park pro děti,“ upřesnila Týřová.

Peníze věnované společností OKD a také dalšími firmami ze skupin RPG Industries a NWR podpoří rovněž zdravotní a sociální projekty, vzdělávání, volnočasové aktivity, kulturu a rozvoj společenského života. Specialitou nadace je program Pro Evropu. V něm si mohou požádat o grant menší organizace, které potřebují finance na přípravu projektu pro získání dotace z Evropské unie.

Veškeré informace najdou zájemci na internetových stránkách www.nadaceokd.cz. „Snažili jsme se připravit jednoduché pokyny a formuláře, aby nadšenci nestrávili více času vyplňováním stohů papírů než přímou činností,“ vysvětlila Týřová. Organizacím, které nemají s podáváním grantů zkušenosti, jsou pracovníci i dobrovolníci nadace připraveni pomoci. Všechny žádosti je třeba nadaci doručit nejpozději do konce května.

Další kolo dotačních programů vyhlásí Nadace OKD v druhé polovině roku.

Hlavní programy Nadace OKD

  • Pro zdraví - podpora zdraví a sociálních projektů
  • Pro budoucnost - podpora rozvoje regionu a životního prostředí,
  • Pro radost a vzdělání - podpora vzdělávání, kultury a společenského života,
  • Pro Evropu - podpora projektů pro získávání dotací z Evropské unie.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012