Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD rozdělí neziskovým organizacím přes 8 milionu korun

Nadace OKD rozdělí neziskovým organizacím přes 8 milionu korun

15.4.2016

KARVINÁ (15. 4. 2016) -  Nadace OKD v rámci grantových programu Pro region a Pro Evropu vybrala 84 projektů, mezi které v letošním roce rozdělí přes 8 milionů korun. 

Všechny finanční prostředky jsou určeny pro neziskové organizace, města a obce a míří především na Karvinsko.  Nadace OKD totiž v roce 2016 omezila svou finanční podporu v rámci těchto dvou grantů výhradně na Dětmarovice, Doubravu, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchou, Karvinou, Orlovou, Paskov, Staříč a Stonavu.

„Těší nás, že se opět přihlásily známé neziskové organizace, ale taky nové subjekty, které nás velmi příjemně překvapily svými nápady a zcela originálními projekty. Mnoho z nich opět přispěje k rozvoji našeho regionu, podpoří děti, seniory a v neposlední řadě i hendikepované osoby,“ sdělila ředitelka Nadace OKD Karolína Preisingerová. Jak dále upřesnila, oproti loňskému roku se v programech Pro region a Pro Evropu letos současně podaří podpořit více projektů za vyšší částku.

Nadace OKD bez ohledu na současnou situaci zakladatelské společnosti OKD bude i nadále podporovat prospěšné neziskové projekty. Disponuje totiž vlastními finančními prostředky, které jsou na společnosti OKD, a.s. zcela nezávislé. Díky odpovědnému hospodaření v minulosti a úsporným opatřením proto může i letos přispět neziskovým organizacím, ale i obcím a městům na smysluplné a potřebné projekty

 

Podrobný seznam všech podpořených projektů 2016 v rámci grantových programu Pro region a Pro Evropu naleznete zde.

 

Zuzana Balická
administrátorka programů

mobil: +420 725 383 852
e-mail: balicka@nadaceokd.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012