Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD: Poslední týden do uzávěrky

23.10.2008

Ostrava (23. října 2008) – Poslední týden! To je lhůta, která zbývá občanským sdružením, školám a dalším organizacím k podání žádostí do podzimního grantového kola Nadace OKD. Jednoduché formuláře musí být odeslány nejpozději poslední říjnový den.

Prioritu v podzimním kole má program Pro zdraví, v němž nadace rozdělí přes 15 milionů korun. Šanci v něm mají například aktivity, které zajistí zlepšení zdravotní péče, potřebné vybavení pro domovy seniorů nebo zapojení handicapovaných a sociálně znevýhodněných lidí do běžného života.

Nadace těžařů zároveň podpoří projekty zaměřené na vzdělávací programy, volný čas dětí nebo na zlepšení životního prostředí. Celkem nadace v podzimním kole rozdělí přibližně 32 milionů korun, většinu z nich organizacím z Moravskoslezského kraje.

Všechny důležité informace včetně vzorů žádostí najdou zájemci na internetových stránkách www.nadaceokd.cz. „Stejně jako v předchozím kole jsme se snažili připravit jednoduché pokyny a formuláře, aby nadšenci nestrávili více času vyplňováním stohů papírů než přímou činností,“ řekla ředitelka nadace Blanka Týřová.

V prvním grantovém kole podpořila Nadace OKD více než 180 projektů, mezi které rozdělila přes 31 milionu korun.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012