Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Nadace OKD podpořila ostravské skauty

2.10.2008

2. října 2008, Ostrava – Nadace OKD podpořila v rámci svého programu Pro radost a vzdělání činnost skautského střediska Modrý šíp z Ostravy-Zábřehu. Skauti se o dar podělí i s dalšími dětmi z Ostravska. Peníze využijí například na nákup stanů a vybavení táborů, na které berou kromě vlastních členů i další kamarády a také na sportovní a dobrodružné akce pro veřejnost.

„Tady na sídlišti se hodně kluků a holek odpoledne jen nudí před domem, stále častěji se mezi nimi objevuje šikana, užívání drog nebo trestná činnost. My se proto snažíme připravit zajímavé akce, do kterých se mohou zapojit i děti z ulice, které nejsou členy naší organizace. Nabízíme jim možnost seberealizace a smysluplné využití jejich volného času,“ vysvětlil vedoucí oddílu Jan Horák.

Právě to byl jeden z důvodů, proč projekt Modrého šípu nadace podpořila. „Zaujala nás jejich bohatá činnost a zároveň to, že se neuzavírají světu, ale chtějí pomáhat. I když je jejich činnost náročná a musí být dotována, sami se zapojují také do různých charitativních akcí,“ řekla ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová.

Většina členů oddílu bere Skauting jako hlavní náplň svého života. A vedoucí se je snaží na skutečný život připravit. „Práce v malých týmech neboli družinách, samostatnost, odvaha a chuť učit se nové věci. To se dětem v dospělosti vždy hodí a navíc jim zůstanou nezapomenutelné zážitky,“ dodal Horák.

Mnozí členové oddílu zůstávají svému středisku věrní i v dospělosti. Například dnes sedmnáctiletá Míša zažila svou první výpravu do přírody před 11 lety a teď už patří mezi „rádce“ neboli starší zkušené skautky. „Je to vlastně můj život. Chtěla bych se stát vedoucí a předávat své zkušenosti dále. Tak, jak mě to naučili jiní, když já jsem patřila k nováčkům,“ řekla Michaela.

Nadace OKD podpořila projekt skautů z Ostravy-Zábřehu částkou 80.000 korun.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012