Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Myslivci z Václavovic a jejich nápadité projekty

Myslivci z Václavovic a jejich nápadité projekty

18.7.2022

Myslivecký spolek Václavovice u Frýdku-Místku, z.s. je prostřednictvím mini grantového programu Srdcovka podporován již od roku 2013. Mají tedy za sebou velký kus práce a jejich projekty jsou velice nápadité. Jedná se o projekty zaměřené na ekologii, zvířata, ale také na děti a mládež. Za těmito projekty stojí zaměstnanec našeho dárce Green Gas DPB, a.s., pan Ivo a pan Ivan, který také kdysi pracoval pro našeho dárce.

"Tůňky pro kuňky, Zajíček ve své jamce nechce sedět sám, Postavíme krmelečky, pro zajíce, pro srnečky, Na myslivecké políčko jetel, oves, zrníčko, Děti sází stromečky, pro zajíce, srnečky". To je výčet velmi nápaditých názvů dříve podpořených projektů, které mají velký dopad na životní prostředí.

Letošní zajímavý projekt: "Děti baví nejvíce, krmit kapry v rybníce" je zaměřený na seznámení dětí s přírodou a živočichy v okolí rybníku Kamenec. Naučí se rozeznat kapra, lína, candáta, úhoře a jiné ryby, seznámí se s jejich životními podmínkami a ryby si také vyzkouší nakrmit pšenicí a kukuřicí. Děti z okolí Václavovic, Vratimova, Kaňovic, Šenova nebo Havířova se prostřednictvím vtipně komentovaného výkladu dozví mnoho zajímavých poznatků, ale také jak se chovat k přírodě a ke zvířatům. 

Aktivní a velmi vtipný pan Ivan pro děti rovněž připravil zábavu v podobě "rybolovu" u vodníka Česílka. Ne vždy se podařilo ulovit pěkný dáreček, ale rybáři (děti) se přesvědčili o tom, že některé věci do rybníku nepatří. Vylovili pet láhev, botu, starý hrnec a podobné neřesti, proto se také naučili jak se chovat k přírodě, a že odpad do rybníků a lesů nepatří.

Další fotografie naleznete zde.

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012