Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Moravskoslezskou Cenu ď získala Nadace OKD, postupuje do Národního divadla

Moravskoslezskou Cenu ď získala Nadace OKD, postupuje do Národního divadla

20.6.2011

OSTRAVA (19. června 2011) – Cenu ď, poděkování za mecenášské a sponzorské projekty v České republice, získala v Moravskoslezském kraji Nadace OKD. Hornická nadace, která jen letos rozdělila na neziskové projekty téměř 54 milionů korun, postoupila do celostátního finále, jež proběhne v úterý 21. června v Národním divadle v Praze.

Cena ď, dříve udělovaná jen na celostátní úrovni, se letos rozšířila také do regionů. V Moravskoslezském kraji nominovaly neziskovky celkem 17 osobností, firem či organizací, které je podporují. Do užšího finále postoupily čtyři z nich, kromě Nadace OKD také Jana Schlossarková za podporu Kulturního centra Hlučín, Jan Šafrán za pomoc Dětskému domovu v Budišově nad Budišovkou a společnost ŽDB GROUP za podporu českotěšínské Slezské diakonie. O celkovém vítězi rozhodovala pětičlenná porota, ve které nechyběl například ředitel Slezské nemocnice v Opavě Milan Cvek nebo legendární automobilový závodník Karel Loprais.

Nadace OKD získala prvenství v regionálním kole snad právě proto, že ji nominovaly hned dvě organizace, Občanské sdružení Comenius Fulnek a Dům kultury města Orlová. „Nadace vnímá důležitost projektů v regionu Moravskoslezského kraje, podporuje rozvoj kultury a kulturní vzdělanosti obyvatel všech věkových kategorií,“ uvedla porota ve svém rozhodnutí.

„Tohle ocenění má ještě větší význam, než když vás ocení šéf nebo třeba ministerstvo. Lidé v neziskových organizacích mají spoustu starostí, aby zajistili pravidelnou činnost, ať už se starají o děti, seniory, kulturu nebo přírodu. Kromě toho se musí věnovat účetnictví a dalšímu papírování. A když nás někdo chtěl nominovat, musel si najít čas na vyplnění dalšího formuláře. Takže je to pocta, která nás opravdu těší,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil:  725 595 417
e-mail:  vladislav.sobol@okd.cz

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012