Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Knihovnice z Karviné "Léčí nejen knihou"

Knihovnice z Karviné "Léčí nejen knihou"

7.11.2022

Knihovnice z Regionální knihovny Karviná, příspěvkové organizace mají skvělé nápady, mezi ně patří různorodá setkání pro seniory. Projekt v programu Pro region s názvem "Léčba nejen knihou" má hlavně motivovat seniory k aktivnímu prožívání stáří.

Knihovnice si připravily pro 10 seniorů z Denního centra služeb Karviná a 56 seniorů z Nového domova, p. o. Karviná, společná setkání jako jsou biblioterapie, muzikoterapie, výtvarné dílny, soutěže a hry, fyzioterapie, meditace a canisterapie, která umožní starší lidem žít nezávisle, plně se zapojit do života ve společnosti, realizovat se a kvalitně vyplňovat volný čas. Zároveň napomáhají posílit pocit sounáležitosti, opory, jistoty, setkávání s vrstevníky, navazování nových přátelství a překonávání pocitu osamělosti a sociálního vyloučení.

Jednou z návštěv Denního centra služeb v Karviné - Novém městě byla Monika Pawlitová, známá pod uměleckým jménem Anastázie Luna, která klientům představila Cestu bubnu, což je rituál, kterým pomocí šamanského bubínku dochází k léčení fyzického těla propojením s matkou Zemí. V úvodu Anastázie Luna všem rozdala karty, ze kterých vyčetla, co koho čeká a poté následoval rituál s bubínkem. Navozením příjemné atmosféry dokonce některé klientky v rámci příjemné terapie uspala. Dokonce i ty nejupovídanější meditovaly. 

Další částí projektu bylo pořízení smyslových, didaktických, balančních a deskových her, které jsou využívány v oblasti edukace seniorů. Hry podporují trénink sluchu, jemné motoriky, trpělivosti, taktiky, zručnosti, logiky což je přírosné a současně potřebné.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012