Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Karvinské děti rozhodnou, která neziskovka získá grant 30 tisíc korun

31.8.2010

KARVINÁ (31. srpna 2010) – Hornické slavnosti OKD nabídnou jeden obzvlášť zajímavý „souboj“. Tři karvinské neziskové organizace se v něm utkají o mimořádný grant Nadace OKD ve výši 30 tisíc korun. O tom, která z nich peníze získá, rozhodnou děti.

Hledá se PantuškaVše začne v sobotu 4. září úderem 13 hodiny na Masarykově náměstí. „V nadačním stánku si děti vyzvednou soutěžní kartičku, na kterou budou sbírat razítka za splněné úkoly. Kdo získá 10 razítek, může si přijít do stanu Nadace OKD, který bude v parku Boženy Němcové, pro zaslouženou odměnu. A navíc získá právo hlasovat pro jednu ze tří organizací,“ vysvětlil mluvčí Nadace OKD Vladislav Sobol. Systém hlasování zůstane podle něj až do soboty tajný. „Můžu jen prozradit, že aby děti pomohli jiným, musí se samy něčeho vzdát,“ dodal Sobol.

O přízeň prcků i teenagerů se utkají tři neziskovky, které se v Karviné věnují volnočasovým aktivitám dětí. Které konkrétně to jsou?

Centrum pro rodinu Sluníčko

Mateřské Centrum pro rodinu Sluníčko rozšířilo svoje služby o další středisko – Klub pro děti Bublina. Bublina je volnočasový klub pro děti ve věku od 6 do 14 let a nachází se v Karviné – Novém Městě.

Po celý rok od pondělka do pátku nabízí organizovaný (floorball, keramika) i neorganizovaný program, jako jsou výlety, tábory… Cílem klubu je zajištění bezpečného trávení volného času dětí, činnost pro prevenci kriminality a zdravý rozvoj osobnosti dítěte.

Klub mladých Filadelfia

Klub mladých Filadelfia je organizací, která pracuje s dětmi a mládeží v Českém Těšíně a Karviné. Nízkoprahový klub Fontána, jež působí v Karviné naproti požární zbrojnici, je určen převážně pro děti a mládež (7 – 18 let), která běžně do kroužků nechodí a tráví svůj volný čas na ulici. V klubech nabízíme dětem pomoc při zvládaní těžkých životních situací, doučování, nebo možnost jen tak pobýt v klubu s kamarády a zahrát si spolu různé hry. Organizujeme pobyty na chatách, výlety, letní tábory i rock-popovou kapelu Fusion.

Akademie J. A. Komenského

Níkoprahové zařízení dětí a mládeže Oáza funguje pro klienty od roku 2001. Zřizovatelem zařízení je Akademie J. A. Komenského Karviná, která se také zabývá poradenstvím a vzděláváním dospělých. Pracovníci NZDM Oáza nabízejí dětem a mládeži ve věku od 6 do 21 let pomoc při řešení nepříznivých životních situací, pomoc s přípravou do školy, a všichni uživatelé mají možnost efektivního trávení volného času.

Vladislav Sobol

mluvčí Nadace OKD

telefon: 596 262 293
mobil: 725 595 417
e-mail: vladislav.sobol@okd.cz

*****

Poznámka pro editory:

Nadace OKD vznikla v roce 2008, od té doby podpořila zhruba 800 projektů celkovou částkou kolem 120 milionů korun. Zařadila se tím mezi největší nadace v České republice, přičemž významnou část financí (kolem 80 procent) rozděluje mezi kvalitní severomoravské projekty.

Ve svých čtyřech programech se zaměřuje na podporu zdravotních a sociálních projektů, rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit, zlepšování životního prostředí a péči o hornické tradice.

Zřizovatelem a hlavním dárcem nadace je těžební společnost OKD. Mezi další dárce a partnery patří například společnosti New World Resources, OKK Koksovny a GreenGas i firmy ze skupin AWT a RPG RE.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012