Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Jak to vypadalo v Nadačním městečku?

Jak to vypadalo v Nadačním městečku?

7.9.2018

V sobotu 1. 9. 2018 jsme v rámci Hornických slavností 2018 uspořádali Nadační městečko sestavené z celkem 20 neziskových organizací, které nám pomohly zajistit program pro děti.

Pro návštěvníky městečka byla připravena soutěžní cesta s 20 stanovišti, které vytvořily neziskové organizace. Ty měly pro každého připravený jednoduchý úkol, například házení balonků na cíl, skákání přes překážky, poznávání obrázků, šroubovaní hasičské hadice nebo třeba vymalování obrázku. Za jeho splnění pak soutěžící dostal razítko do své soutěžní kartičky. Po splnění minimálně jedné z herních tras si mohly děti vyzvednout odměnu ve stanu Nadace OKD.

Celkem se vydalo přes 1000 odměn a rozdalo bezmála 500 balonků. Návštěvníci nadačního městečka si mohli v našem stanu otestovat své smysly v tajemných bednách, kde měli za úkol po hmatu rozpoznat předmět uvnitř boxu. Celé odpoledne byly pro milovníky skládanek připraveny obří nadační puzzle a hudebním nadšencům posloužil nadační mega xylofon. Občerstvení pro všechny, kteří se nacházeli v městečku, zajišťovala nezisková organizace Iniciativa Dokořán.

Neziskové organizace zde měly možnost prezentovat svou činnost a jelikož začíná školní rok, byla to pro mnohé příležitost k tomu, aby se otevřeli veřejnosti a uspořádali v rámci městečka menší náborovou akci. Od všech účastníků organizačního týmu máme pozitivní ohlasy a celkově jsme rádi, že se jim akce líbí a jsou její součástí, protože bez nich by městečko nikdy nevzniklo. Také jsme vděční za každou pomoc. Velký dík proto patří našim pomocnicím, které s námi v městečku celou dobu byly a pomáhaly. 

Děkujeme za skvělé odpoledne, fotografie naleznete zde

Tým Nadace OKD

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012