Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Havířovští boccisté válí na turnajích

Havířovští boccisté válí na turnajích

15.9.2020

Handicap sport club Havířov sdružuje děti, mládež i dospělé s těžkým tělesným handicapem. Členy klubu jsou také jejich rodiče, osobní asistenti, spoluhráči, příznivci a přátelé. Hlavním cílem spolku je podpora integrace do společnosti a zvyšování kvality života prostřednictvím pravidelného tréninkového a zápasového vytížení a s tím související aktivní trávení volného času. Hlavní aktivitou je realizace boccii – od pravidelných tréninků, přes soustředění a účast na národních a mezinárodních závodech, osvětových aktivit až po pořádání již proslulých Havířovských turnajů v boccie. Momentálně má základna HSC 64 členů z Havířova a okolí. 

Reprezentanty ČR z klubu HSC Havířov v paralympijském sportu bocii při zahraničních a mezinárodních turnajích nadace podporuje již od roku 2017 v programu Pro region. Letos tomu nebylo jinak. Podpora nadace směřovala také na soustředění, které je důležité pro přípravu na novou sezónu.

Svou formu mohli Vlci předvést v srpnu v Praze na Mistrovství republiky v rámci Czech boccia tour. Za dvojice a páry zde vybojovali 2 zlaté medaile, 1 stříbrnou a 3 bronzové. 

Druhý turnaj se konal v Havířově 11. - 13. září a jednalo se již o 23. ročník. Boccisté z HSC Havířov získali v soutěži jednotlivců 2 bronzové medaile, za týmy a páry vybojovali 2 bronzové medaile a 1 stříbrnou. 

Gratulujeme a držíme pěsti při dalších turnajích. Ten nejbližší je čeká v Polsku.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012