Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Fotbalisté z Karviné byli úspěšní hned ve 3 žádostech o grant

Fotbalisté z Karviné byli úspěšní hned ve 3 žádostech o grant

26.9.2023

Městský fotbalový klub Karviná, z.s. je neziskovou organizací, která od roku 2003 vychovává děti a mládež k fotbalovým dovednostem. Spolek organizuje sportovní činnost pro dívky a chlapce ve věku od 5 do 23 let a v letošním roce byla organizace úspěšná hned ve 3 žádostech o grant.

Projekt s názvem "Fotbal pro děti a mládež 2023" podporuje nadace v programu Pro region již od roku 2017. Cílem projektu je získat finanční podporu na zajištění pravidelného stravování svých svěřenců, kteří tráví svůj školní rok v Karviné internátním způsobem. Současně klub využívá finanční prostředky na úhradu společného stravování sportovců a realizačního týmu při cestách na fotbalové turnaje, kempy, přátelská či mistrovská utkání a rovněž úhradu výdajů na autobusovou a železniční dopravu související s organizací sportovní činnosti. 

Klub zkusil letos podat také žádosti v oblíbeném minigrantu Srdcovka a uspěl hned dvakrát. Díky prvnímu projektu s názvem "MFK 2023" se klubu podařilo získat finanční prostředky na nákup brankářských rukavic. Záštitu tomuto projektu dal patron Robert, který je zaměstnancem DIAMO, státní podnik, odštěpný závod HBZS Ostrava a ve svém volném čase v klubu vykonává činnost asistenta trenérů. Druhý projekt s názvem "MFK U14/U15 2023" podporuje společné cestování dvou fotbalových týmů za soupeři autobusovou dopravou. Za tímto projektem stojí patron Luboš, který je zaměstnaný u našeho zřizovatele OKD, a.s. a v klubu působí jako asistent hlavního trenéra.

 

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012