Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Festival Dolański Gróm se blíží

Festival Dolański Gróm se blíží

15.6.2022

Již tuto sobotu, 18. září 2022 se v areálu Loděnice v parku Boženy Němcové, uskuteční karvinský rockový festival Dolański Gróm, který pořádá již podvanácté Místní skupina Polského kulturně - osvětového svazu v Karviné Fryštátě.

V karvinském regionu neexistuje kulturní akce pro mladou a střední generaci typu festival, který by prezentoval polskou hudební scénu u nás a českou popř. slovenskou pro polské návštěvníky. Záměrem festivalu je prezentovat pouze kvalitní interprety a zároveň zajistit bohatý doprovodný program. Akce svým cílením přispívá k utužování spolupráce mezi polskou národnostní menšinou v ČR a majoritou. Nadace OKD tento festival podpořila ve svých grantových výzvách již popáté. 

V dřívějších ročnících vystoupily kapely jako Citron, Škwor, Chinaski, Kryštof, Lady Pank, Ewa Farna a mnoho dalších. Na letošním ročníku se návštěvníci mohou těšit na kapely IRA, Kambo, Stach Bukowski a Paľa Haberu s kapelou TEAM. Zajímavostí tohoto festivalu je, že vstupné bude použito na úhradu nákladů festivalu a případný zisk bude v plné výši použit na rekonstrukci kulturního domu v Karviné – Fryštátě, výše zmiňovaného svazu, a to konkrétně na dovybavení vnitřních prostor. 

Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodeji https://1url.cz/wruJf a také na místě konání akce. Neváhejte a dorazte, určitě si užijete skvělý kulturní zážitek na neobyčejném místě.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012