Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

Dospělým ze dne na den

Dospělým ze dne na den

25.9.2018

Tento projekt, který se letos přesunul z hlavního města k nám do Moravskoslezského kraje, v sobě nese důležité poslání a obrovskou myšlenku pomoci pro všechny mladé lidi z dětských domovů a jiné ústavní péče.

Ročně opustí dětský domov několik set mladých lidí. Více než padesát procent z nich končí na společenském dně. Zadluženi, na drogách, bez prostředků, zázemí, systémové pomoci státu, bez budoucnosti. Česká republika je jedna z posledních zemí EU, kde chybí moderní model péče o mladé lidi opouštějící ústavní výchovu. Nechávat jejich osud v rukou náhody už ale nestačí. Je nejvyšší čas na reformu legislativy a zásadní systémové změny. A právě tomuto tématu by se měla věnovat konference s názvem Dospělým ze dne na den, která se koná 8. listopadu na Ostravské univerzitě. 

Konference Dospělým ze dne na den upozorní na problém odcházení dětí z dětských domovů. Na konferenci vystoupí i Ande A. Nesmith, Ph.D z univerzity School of Social Work St. Thomas z Minnesoty, která představí koncept ústavní péče o dospívající mladé lidi v USA. Odbornými garantkami konference jsou Kateřina Cilečková, vedoucí Katedry sociální práce, a Monika Chrenková, proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Ostravské univerzity, na jejíž půdě se konference koná. 

Srdečně Vás zveme, my tam budeme.

Více informací naleznete zde

Tým Nadace OKD

 

 

Soubory

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012