Život má mít hloubku…

Nadace OKD podporuje neziskové organizace, které pomáhají potřebným, zlepšují úroveň sociální péče, volnočasových aktivit i životního prostředí.

více »  |  fotogalerie »

Novinky

BUĎ SRDCAŘ

BUĎ SRDCAŘ

4.12.2018

Minigrant SRDCOVKA 2019

KARVINÁ (4. prosince 2018) - Nadace OKD vyhlásí minigrant Srdcovka 2019 v úterý 4. 12. 2018 na svátek svaté Barbory. Grant je určen pro zaměstnance OKD a.s., OKD HBZS a.s. a Green Gas DPB a.s.

Srdcovka je minigrant, který v loňském roce získalo přes 50 neziskových organizací v Moravskoslezském kraji. Patroni neboli srdcaři projektů mohou pro organizace, ve kterých působí opět získat od 5 000 do 30 000 Kč.

Projekty v programu Srdcovka se letos budou podávat prostřednictvím online systému Grantys a své žádosti mohou organizace odesílat od úterý     4. 12. 2018 do 8. 1. 2019. Žadatelé mohou využít jako každý rok konzultací, které budou probíhat do 3. 1. 2019. V těchto dnech si mohou žadatelé domluvit schůzku v sídle Nadace OKD a probrat všechny potřebné náležitosti a formality žádosti o minigrant. Podrobné informace o výzvě jsou dostupné na webových stránkách Nadace OKD.

„Stále přemýšlíme jak Srdcovku vylepšit a snížit náklady pro naše žadatelé. Proto jsme se letos rozhodli i žádosti v Srdcovce vest přes systém, který na velké grantové výzvy používáme již mnoho let. Tento grantový program je podle nás stále potřebný a hodně oblíbený. Je pro příjemce grantů výhodný především proto, že žádosti i následné vyúčtování grantu jsou velice jednoduché. Od samého počátku jsme žádosti v Srdcovce přijímali v papírové formě, ale chceme, aby i tento program nezůstal stát na místě a tato nepatrná změna nám zajistí rychlejší a kvalitnější zpracování všech žádostí. V letošním roce s námi srdcaři komunikují s dostatečným předstihem, a proto už nyní víme, že žádostí bude dost a hlavně, že do řad našich srdcařů přibydou opět noví členové. Je neuvěřitelné kolik tvrdě pracujících lidí věnuje svůj volný čas potřebným věcem, sportu, dětem, dobrovolnictví a nic za to nečekají. Každý den děkujeme za to, že tihle lidé existují a my máme tu čest je podporovat alespoň tímto způsobem. “ uvedla ředitelka Nadace OKD Karolína Preisingerová.

Srdcař může být jakýkoliv zaměstnanec OKD, OKD HBZS nebo Green Gas DPB, který se aktivně zapojuje do chodu neziskové organizace. Podmínkou však je skutečná účast na projektu samotném.

V letošním roce si Srdcaři za pomocí grantu dokázali pomoci organizacím s péčí o zdravotně znevýhodněné občany, vyjeli na několik táborů a sportovních soustředění, vybavili družstva dresy a zrekonstruovali prostory svých kluboven.

Dárci

Partneři

Nadace OKD, se sídlem Karviná, Karola Śliwky 149/17, PSČ 733 01
(1.patro)

© Nadace OKD 2012